کد مطلب: 

12027

معاون سازمان انرژی اتمی: اپراتورها برای به حداقل رساندن خطرات امواج رادیویی اقدام کنند

معاون سازمان انرژی اتمی: اپراتورها برای به حداقل رساندن خطرات امواج رادیویی اقدام کنند

رییس نظام ایمنی هسته‌یی کشور، گفت: آمادگی اجتماعی برای پذیرش فن‌آوری‌های ارتباطی ضروری است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان منطقه آذربایجان‌شرقی، ناصر راستخواه، در همایش یک روزه "ایمنی تشعشع در شبکه‌های تلفن همراه" در دانشگاه تبریز، اظهار کرد: جامعه در عین بهره‌مندی از فن‌آوری‌های نو، حق آگاهی از مخاطرات این فن‌آوری‌ها را هم دارد.

 

او اضافه کرد: هر فن‌آوری معضلاتی به همراه دارد ولی قرار نیست به خاطر بروز پاره‌ای از مشکلات از ورود فن‌آوری جلوگیری کرد.

 

معاون رییس سازمان انرژی اتمی با بیان این که با توسعه فن‌آوری‌ها نمی‌توان مقابله کرد، افزود: در بین فن‌آوری‌های جدید سرعت فن‌آوری تلفن‌های همراه و اپراتورها روز به روز بیش‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد گریزی از امواج رادیویی و ماکروویو آنتن‌های BTS وجود ندارد.

 

وی با بیان این که اپراتورها باید به سمت به حداقل رساندن خطرات امواج رادیویی حرکت بکنند، خاطرنشان کرد: نظارت سازمان انرژی اتمی بر تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه نگرانی‌ها را از بین برده است.

 

راستخواه تاکید کرد: برخی مدعی خطرات این امواج برای مردم هستند و در این رابطه توصیه و هشدارهایی ارایه می‌کنند ولی بسیاری از این ادعاها پشتوانه علمی ندارند.

 

همایش"ایمنی تشعشع در شبکه‌های تلفن همراه"، 16 دی ماه با شعار "ارتباطات همراه در سایه فن‌آوری سبز روز" در دانشگاه تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-07 08:04

افزودن دیدگاه جدید