کد مطلب: 

12004

دادگستری کرمان: ارتباط فعالان سایبری دستگیر شده با بی بی سی فارسی

رئیس کل دادگستری استان کرمان از ارتباط فعالان سایبری معاند دستگیر شده در کرمان با BBC خبر داد.

به گزارش سیتنا به نقل از مهر، حجت الاسلام علی توکلی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری اخیر فعالان سایبری معاند، گفت: بسیاری از تشکل های مردم نهاد و عضوگیری های شبکه های مجازی که مدیریت و برنامه ریزی های آنها از آن سوی مرزها انجام می شود، تحقق اهداف و برنامه های دشمن را رقم خواهد زد.

وی اظهار داشت: دشمن برای لحظه لحظه فرزندان این مرز و بوم برنامه دارد و غالبا با شعارهای پرطمطراق و خوش آب رنگ، جوانان و عمدتا اقشارتحصیل کرده را جمع کرده و اجرای برنامه هایش را بصورت تدوین شده و نظام یافته به آنان می سپارد.

این مسئول قضایی، دریافت مبالغ سنگین و فعالیت کاملا سازمان یافته باند مذکور را یادآور شد و بیان داشت: این باند با ظاهری موجه و فعالیت به ظاهر قانونی تعدادی از پروژه ها و طرحهای ضد انقلاب خارج نشین بویژه بی بی سی فارسی را انجام می داد، از جمله پس از فتنه 88 سایت ندای سبز آزادی برای سران فتنه توسط همین گروه طراحی و راه اندازی شد.

حجت الاسلام توکلی تصریح کرد: کمکهای مالی دریافتی این گروه معمولا از لندن تحت عنوان کمک به انجمنهای خیریه و با چند واسطه به دست این باند می رسید و مدیر این گروه فردی بوده که از طرف بی بی سی فارسی در چند کشور مالزی، هندوستان و افغانستان به عنوان مربی و استاد خدمت کرده و با هزینه سازمانهای اطلاعاتی انگلیس به این کشور ها سفر می کرده است.

وی موج سواری از تنش های اجتماعی را یکی از اهداف باند مذکور ذکر کرد و ابراز داشت: طبق اعتراف اعضای دستگیر شده، این افراد باید در هر تنش اجتماعی سوار بر موج، القائات و شبهه های خود را در جامعه منتشر می کردند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر اعمال شدیدترین مجازات ها برای این گونه افراد تاکید کرد و گفت: این افراد که تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و اقدام علیه نظام را بصورت آگاهانه و هدفمند با نقشه های دشمنان قسم خورده این مرز و بوم به اجرا می گذاشتند مستحق سخت ترین مجازات هستند.

وی اذعان داشت: دشمن اکنون سبک زندگی را نشانه گرفته است و با القاء تجمل گرائی و میل به مادیات، مردم را از روح معنوی و اسلامی جدا کرده است.

حجت الاسلام توکلی تصریح کرد: مقابله با هجمه دشمن نیازمند همت و اراده جمعی است که تحقق آن در گرو تغییر در رفتار خانواده ها، مدیران و چهره های شاخص اجتماعی و دیگر اقدامات فرهنگی و آموزشی از طریق رسانه ها بویژه رسانه ملی است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-06 17:51

افزودن دیدگاه جدید