کد مطلب: 

11995

گوشی‌های هوشمندتان را تمیز کنید!

گوشی‌های هوشمندتان را تمیز کنید!

گوشی های هوشمند و تبلت ها، گهواره ای برای رشد و تکثیر انواع باکتری های خطرناک هستند.

 

به گزارش سیتنا، ایرنا به نقل از از خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، نوشت: تبلت ها و گوشی های هوشمند که با لمس انگشتان کار می کنند محل بسیار مناسب برای رشد، تکثیر و انتقال انواع باکتری های مضر و خطرناک برای انسان هستند که می توانند باعث بیماری فرد نیز بشوند.

 

تحقیقات نشان داده است که حداقل 15 درصد از تبلت هایی که در بیمارستان ها استفاده می شوند، دارای مجموعه ای از باکتری های خطرناک مانند ˈاستافیلوکوکوس اورئوسˈ و ˈکلستریدیوم سختˈ هستند.

 

محققان روش های مختلفی برای تمیز نگه داشتن این دستگاه ها توصیه می کنند که ساده ترین آن استفاده از پارچه ˈمیکروفایبرˈ تمیز و نم دار است.

 

البته به عقیده کارشناسان برای از بین بردن باکتری های مقاوم و ویروس آنفولانزا از روی گوشی ها و تبلت ها نیاز به استفاده از محصولات ضد عفونی کننده و یا الکل است.

 

دستگاه هایی نیز وجود دارند که با استفاده از نور ماورای بنفش تمام مجموعه های موجود باکتریزای برروی گوشی ها را نابود می کند که می توانند در بیمارستان ها مفید باشد.

 

محققان همچنین توصیه به تمیز نگه داشتن روزانه گوشی ها و تبلت ها و ضدعفونی آنها می کنند تا از انتقال باکتری ها جلوگیری شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-06 05:53

افزودن دیدگاه جدید