کد مطلب: 

11851

جزییاتی جدید از آیین نامه بازنشستگی شرکت مخابرات

به گفته مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در آیین نامه بازنشستگی که اخیرا به کارکنان ابلاغ شده است سقف پاداش تشویقی برای تمامی کارکنان 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش سیتنا، داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار نود آی سی تی ، با بیان این مطلب گفت: براساس آیین نامه بازنشستگی در صورتی که مبلغ پاداش تشویقی کارکنان به بیش از 100 میلیون تومان برسد شرکت فقط تا سقف 100 میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد.

 

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود در صورتی که کارکنانی که تصمیم به بازنشسته شدن دارند اقدام به جایگزین کردن فرزندان خود در شرکت داشته باشند نمی توانند از پاداش تشویقی استفاده کنند افزود: این موضوع درست است، اما در صورتی کارکنان می‌تواند فرزند خود را جایگزین کنند که تحصیلات مرتبط داشته باشند و در فرآیند مصاحبه و سایر موارد مرتبط با استخدام قبول شوند.

 

زارعیان درباره اینکه اگر فردی متقاضی جایگزین شدن فرزندش بود و در مراحل استخدامی و مصاحبه امکان به کارگیری فرزند وجود نداشت آیا باز هم پاداش تشویقی به آن تعلق خواهد گرفت، عنوان کرد: این موضوع نیز مد نظر مدیران ارشد شرکت مخابرات بوده و از آنجا که نیت اصلی صاحبان سهام جلب رضایت کارکنان بوده است در صورت پذیرفته نشدن فرزند کل مبلغ پاداش تشویقی به فرد براساس آیین نامه بازنشستگی تعلق خواهد گرفت.

 

زارعیان در خصوص رضایت کارکنان از آیین نامه جدید بازنشستگی شرکت گفت: با توجه به نظراتی که تاکنون دریافت کرده‌ایم به نظر می رسد کارکنان شرکت نیز از این آیین نامه رضایت دارند و تاکنون نیز مخالفت چندانی در این رابطه نداشته‍‌ ایم.

 

وی درباره به کارگیری کارکنان جدید شرکت که از طریق آزمون جذب شده اند افزود: تمامی افرادی که در شرکت های مخابراتی استانی جذب شده اند اکنون مشغول به کار شده اند و تعداد کمی از افراد که برای ورود به شرکت ارتباطات سیار آزمون داده بودند به دلیل متفاوت بودن فرآیند استخدام هنوز به کار گرفته نشده اند که آنها نیز به زودی به کار گرفته خواهند شد.

 

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در خصوص اینکه گفته شده بود مخابرات امسال 2 هزار و 500 نفر دیگر نیرو جذب خواهد کرد، گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد بازنشسته مخابرات، امسال بسیار کم بوده جایی برای جذب نیرو نداشتیم اما با توجه به اینکه اکنون آیین نامه بازنشستگی ابلاغ شده است به نظر می رسد شرایط متفاوت شود.

 

وی در خصوص اینکه چه تعداد از کارکنان مخابرات مشمول آیین نامه بازنشستگی خواهند شد، بیان کرد: فعلا نمی توان در خصوص میزان افرادی که مشمول این طرح می شوند اظهار نظر کرد، اما با توجه به اعلام عمومی در سطوح مختلف شرکت ها به نظر می رسد به زودی درخواست‌های افراد برای بازنشستگی ارایه شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-29 11:56

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
سلام وخسته نباشید من بعد از 35 سال کار که باز نشست شدم تنها یک دختر دارم متاسفانه اداره کل مخابرات کرمان حاظر به جذب او نشدند حتی حضورا خدمت مدیر محترم رسیدند البته خودم چون بیمار بودم ودر جبهه دچار بیماری خاص شدم نتوانستم به خدمتشان برسم ولی خیلی از فرزندان همکاران دیگر هستند که هنوز مدرک نگرفته بودند چند سال است مشغول بکار میباشند موفق باشیدforoutan
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید