کد مطلب: 

11836

برترین اخبار سال 2013 از نگاه متفاوت «بیل‌گیتس»

برترین اخبار سال 2013 از نگاه متفاوت «بیل‌گیتس»

در حالیکه با پایان سال 2013، بسیاری از فهرستها به رتبه‌بندی عناوین خبری پرهیجان در سالی که گذشت می‌پردازند، بیل گیتس فهرست کاملا متفاوتی در مورد اخبار خوب سال را معرفی کرده است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، موسس شرکت مایکروسافت در وبلاگ خود از پیشرفتهای جهان در سال 2013 سخن گفته و چشمگیرترین آنها را کنترل بیماری فلج اطفال خوانده است.

 

به گفته وی، یک دوره همه‌گیری این بیماری در شاخ آفریقا طی چهار ماه تحت کنترل درآمده و طی سه سال گذشته، هیچ موردی از فلج اطفال در هند گزارش نشده است.

 

گیت در ادامه از کاهش نرخ مرگ‌ومیر در سال 2012 به اندازه نیمی از میزان گزارش شده در سال 1990 بعنوان یکی دیگر از اخبار برتر اشاره کرد. نرخ فقر جهانی از سال 1990 تا نصف کاهش داشته و بزرگترین عامل در کاهش فقر در دهه‌های گذشته، رشد اقتصادی بوده است.

 

به گفته وی، سایر اخبار خوب که انسانها آنها را نادیده گرفتند شامل تعهد مجدد کشورهای ثروتمند به نجات جان انسانها و راه‌اندازی وب‌سایت ظرفیت جهانی بیماری بود که به افراد در درک تاثیر بیماریها در کشورهای مختلف کمک می‌کند.

 

گیت همچنین خاطرنشان کرد که در سال آینده، فقیرترین کشورهای جهان به واکسن جدید موسوم به «Pentavalent» دسترسی خواهند داشت که از پنج بیماری جلوگیری خواهد کرد.

 

این واکسن در سال 2014 در کشور سودان در دسترس قرار خواهد گرفت که در انتهای فهرست 73 کشور فقیر جهان برای دریافت آن قرار دارد. کشور هند اخیرا اعلام کرده که پخش این واکسن را در سال 2014 در میان همه کودکان کشور آغاز خواهد کرد. اگر سایر کشورها از هند تبعیت کنند، این واکسن می‌تواند تا سال 2020 از مرگ هفت میلیون انسان جلوگیری کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-28 20:22

افزودن دیدگاه جدید