کد مطلب: 

11789
ایران بزرگ‎ترین مصرف کننده‎ی کالاهای IT در خاورمیانه‎ است!
ایران بزرگ‎ترین مصرف کننده‎ی کالاهای IT در خاورمیانه‎ است!

دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، گفت: در حالی که نیم میلیون نفر در ایران در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات تحصیلات عالیه دارند، جایگاه ایران در این زمینه جایگاه صدم در میان 190 کشور دنیا است.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا (CITNA.IR)، "حمید رضا قمی" در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان، افزود: اکنون در دولت حس شنوایی ایجاد شده، حرف تشکل ها و انجمن ها را می شنوند و حتی بخشی از خواسته ها طی همین مدت محقق شده است.

 

قمی با اشاره به این که ایران طی 10 سال گذشته بزرگ ترین مصرف کننده کالاهای IT در خاورمیانه بوده است، اعلام کرد: از آن جا که نمایشگاه الکامپ نتوانست تمامی انتظارات بخش خصوصی را تأمین کند، بارور کردن نمایشگاه ها در سه استان اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت تا این استان ها بار نکشیده الکامپ را به منزل برسانند و از ظرفیتی که در تهران استفاده نشد، در دیگر استان ها استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: بر این اساس اصفهان، تبریز و مشهد این فرصت استثنایی را دارند که ظرفیت های بازار را به سمت خود بکشانند و هیچ استانی مانند اصفهان نمی تواند این هدف را محقق کند و به حق این شایستگی اصفهان است.

 

وی ادامه داد: نمایشگاه ها می توانند توسعه گردشگری را به دنبال آورند. همان طور که نمایشگاه جیتکس دبی به تنهایی به اندازه کافی درآمد زا نیست بلکه در کنار خدمات گردشگری و بازرگانی که با حضور بازدیدکنندگان خارجی محقق می شود، درآمد کافی را برای کشور به همراه می آورد که این ظرفیت گردشگری در اصفهان صدها برابر است.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-26 18:12

افزودن دیدگاه جدید