کد مطلب: 

11736

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

امسال هم مانند سالهای گذشته بابا نوئل سفر خود را آغاز کرده است تا هدایای خود را به دست صاحبانشان برساند. اما امسال بر خلاف سالهای دیگر، مسیرهای بابا نوئل و کالسکه اش کاملا مشخص شده است و گوگل و مایکروسافت وی را بر روی نقشه رصد میکنند و مقصد بعدی، تعداد هدایایی که به کودکان داده و مسیر باقی مانده اش را نشان میدهند!
 

به گزارش سیتنا به نقل از تابناک، در یک ابتکار جالب و سر گرم کننده، گوگل، مایکروسافت و مقر فرماندهی دفاع هوایی آمریکای شمالی (NORDA)، در آستانه سال میلادی جدید اقدام به طراحی وب سایت هایی کرده اند که در آن کاربران قادر خواهند بود سفر بابا نوئل را از ابتدا تا انتها رصد کرده و به شکل آنلاین مشاهده کنند.

اکنون و به لطف اینترنت همگان میتوانند از سفر بابا نوئل، مقصد بعدی اش، تعداد هدایای که به کودکان داده و مسافت باقی مانده تا پایان سفر آگاه شوند

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

کافی است برای دیدن بابا نوئل از وب سایت NORDA به آدرس:

www.noradsanta.org

و برای رصد وی از روی نقشه گوگل به آدرس:

www.google.com/santatracker

مراجعه کنید. همچنین کاربران میتوانند با دانلود برنامه NORDA برای گوشی های هوشمند که به همین منظور طراحی شده است به آدرسهای زیر مراجعه کنند:

نرم افزار NORDA برای آیفون:

https://itunes.apple.com/us/app/norad-tracks-santa/id474927766?mt=8

نرم افزار NORDA برای اندروید:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionbox.NoradTracksSanta

اما تفاوت این دو برای رصد بابا نوئل در چیست؟

وب سایت NORDA که سابقه و شهرت بیشتری نسبت به گوگل در موضوعات مربوط به رصد و مسیر یابی دارد، با همکاری مایکروسافت و نقشه های Bing و همچنین استفاده از داده های Nokia طراحی شده است. این وب سایت از انیمشین کمتری نسبت به وب سایت گوگل برخوردار است:

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

در این وب سایت شما قادر خواهید بود بابا نوئل را به شکل سه بعدی و در حال پرواز بر روی نقشه ببینید:

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

اما در وب سایت گوگل، سفر بابا نوئل با طراحی رنگارنگ تر و انیمیشن بهتری نمایش داده میشود اما بر خلاف NORDA بابا نوئل در اینجا سه بعدی نیست:

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

گوگل برای این وب سایت از نقشه های خود و همچنین داده های هواشناسی برای نشان دادن وضعیت آب و هوایی مناطق استفاده کرده است:

امشب، مسیر سفر بابا نوئل را آنلاین رصد کنید!

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-24 19:31

افزودن دیدگاه جدید