کد مطلب: 

11684

توصیه یک نماینده مجلس: تا آزادی «وی چت» از «کوکو» استفاده کنید!

توصیه یک نماینده مجلس: تا آزادی «وی چت» از «کوکو» استفاده کنید!

روز پنج شنبه 28 آذرماه نرم افزار «ویچت» فیلتر شد. از این به بعد هیچ ایرانی از داخل ایران نمی تواند بدون استفاده از فیلتر شکن یا وی پی ان از این اپلیکشن استفاده کند. اما این امکان هم همچون بسیاری از امکانات جهان تکنولوژیک امروز به صورت قانونی غیر قابل استفاده شد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از سایت تدبیر، ویچت بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر را در سراسر جهان به سمت خود کشانده است و برای انواع سیستم عامل اندروید ، ویندوز فون و اپل نسخه‌های مختلفش عرضه کرده است. با این مسنجر می‌توانید به آسانی به چت پرداخت. امکان چت به صورت صوتی ، تصویری و متنی در این نرم افزار قدرتمند قرار داده شده است که از جمله مسنجرهای متفاوت بوده و امکانات فراوانی را در خود نهفته است. نشانه‌های شروع موج جدید فیلترینگ برخی اظهارات برخی مسولان بود، که"پشت پرده شبکه اجتماعی جدید «وی چت» صهیونیست است که از این شبکه‌های مخرب حمایت می‌کند."

 

لاله افتخاری نماینده اصولگرای مجلس در گفت وگوبا فارس درباره فیلتر نرم افزار تلفن‌های همراه بیان کرده بود که" ابزار هایی که به نظام ضربه می‌زند باید فیلتر شود و ابزار هایی از این قبیل به غیر از مسائل جاسوسی ، مسائل اخلاقی نیز ایجاد می‌کند و در کمیسیون مدتی است بحث فیلترینگ آنها مطرح است فقط منتظر هستیم به یک نظر جمعی برسیم و برای قطعی کردن فیلترینگ این برنامه‌های تلفن همراه اقدام کنیم و در آینده نزدیک حتما اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد."

 

فیلترینگ وی‌چت واکنش وزیر ارتباطلات را نیز به دنبال داشت.محمود واعظی در نشست خبری ای که درست یک روز پس از فیلتر شدن وی چت برگزار کرد گفت "امیدوارم در داخل کشور چنین سرویس‌هایی که مردم بتوانند به خوبی استفاده کنند در اختیار مردم قرار گیرد. موضوعی است فقط کمیته مصادیق به بخشی از استفاده کاربری وی چت مشکل داشته است و با بخش‌هایی که شبکه‌های دیگر هم داشته‌اند مشکلی نداشته‌اند، امیدواریم در آینده بتواند نرم‌افزاری استفاده شود که هوشمند این کار را انجام دهد و اگر شبکه‌ای مثل وی‌چت فعالیت‌های مثبتی هم دارد مردم استفاده کنند واگر بخشی از آن مشکل دارد برطرف شود و فقط همان بخش فیلتر شود.»

 

حال یک نماینده مجلس درباره این فیلترینگ به سایت تدبیر می‌گوید که 5 نفری که عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هستند نمیتوانند برای مردم تصمیم بگیرند و حق استفاده از تکنولوژی را از آنها بگیرند. حامد قادر مرزی در گفت وگو با "تدبیر" درباره فیلتر «وی چت» نرم افزار گوشی‌های هوشمند، گفت: من خودم از این برنامه استفاده می‌کردم و متاسفم که با تکلونوژی روز دنیا به بهانه جاسوسی در کشور اینگونه برخورد می‌شود.

 

نماینده قروه و دهگلان در مجلس با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل می‌توانند با ارسال ماهواره از تک تک خانه‌های مردم کشور جاسوسی کنند، ادامه داد: فیلتر وی چت توهین به مردم است و نباید 5، 6 نفر برای مردم تصمیم بگیرند و بی حرمتی کنند. این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: ترس به بهانه اقدام جاسوسی بسیار برای مردم خطرناک تر و دلهره آور تر از خود جاسوسی است و مصلحت نیست که به بهانه خطر مردم را از تکنولوژی روز دنیا محروم کرد. کما اینکه محروم هم نخواهند شد چرا که هر روز علم پیشرفت می‌کند.

 

وی تاکید کرد: وی چت فیلتر شد، اما نرم افزارهایی دیگری چون وایبر، واتس آپ و تانگو نیز کارکردی مانند وی چت دارند. از زمانی هم که وی چت فیلتر شد نرم افزار کوکو« coco» جایگزین آن شده و مردم این نرم افزار را دانلود کرده اند.من خودم همین امروز کو کو را دانلود کردم و به مردم هم توصیه می‌کنم تا رفع فیلترینگ وی چت از کو کو استفاده کنند.

 

این نماینده مجلس نهم در ادامه به کارکرد وی چت اشاره و بیان کرد: از این نرم افزار به طور دائم استفاده می‌کردم و20 پست و مطالب آموزنده منتشر و با افتخار عکس پرچم کشورمان را نیز را به اشتراک گذاشته بودم. وی با بیان اینکه من روزی سی دقیقه وقت خود را در وی چت میگذارندم، افزود: حتی این نرم افزار پل ارتباطی من با موکلینم شده بود. آنها صدای خود را ضبط ، سوال و درخواست خود را مطرح می‌کردند ومن هم پاسخ آنها را یا از طریق پیغام صوتی با نوشتاری می‌دادم. این ارتباط با موکلینم کاملا رایگان بود و هزینه ای به آنها تحمیل نمی کرد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه خطاب به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و فیلترینگ یادآور شد: مقام‌های مسئول بدانند وی چت مانند ایمیل و اینترنت است.آیا شما می‌توانید دسترستی مردم به اینترنت را مادام العمر ممنوع کنید. قادرمرزی گفت: با وجود اینکه بسیاری از نماینده عضو وی چت بودند اما به دلیل محافظه کاری اعتراضی به فیلتر شدند وی چت نشان نمی دهند و حتی عضویت در آن را نیز در روز روشن انکار می‌کنند. عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تاکید بر اینکه این برخورد در شان مردم نیست، اضافه کرد: مردم این ادبیات را نمی پسندندو بهتر است در این مورد زمینه سازی شود تا رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-23 13:02

افزودن دیدگاه جدید