کد مطلب: 

11663

اعتراض گسترده کاربران اینترنت به فتوای کنیزی گرفتن زنان سوری

اعتراض گسترده کاربران اینترنت به فتوای کنیزی گرفتن زنان سوری

فتوای یک مُبلغ سلفی اردنی درباره به کنیزی گرفتن زنان سوری، جنجال گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی در اینترنت به راه انداخته است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از العالم، "یاسر العجلونی" درفتوایی که آنرا در پایگاه یوتیوب منتشر کرده، به کنیزی گرفتن  زنان سوری را جایز دانسته است.

 

این مبلغ سلفی اردنی گفت: "برای حل و فصل مساله زنان سوری آواره از کشورشان که نمی توانند مخارج زندگی خود را تامین کنند و کسی برای تامین امنیت آنان وجود ندارد ، جایز است که از آنان خواسته شود تا به عقد «ملک یمین» (کنیزی) یک مرد در بیایند، تا سرپرستی داشته باشند و آن مرد صاحب او شود و زن ملک یمین او."

 

العجلونی در توجیه صدور این فتوای خود گفته است که اولا "به علت کم بودن تعداد مردها و زیاد بودن تعداد زنان  به علت جنگ و درگیری این فتوا را صادر کرده و ثانیا اینکه این فتوا، تنها وسیله شرعی است که از زن مهاجر سوری که جز خداوند کسی را ندارد ، حفاظت کند تا مورد تعرض جنسی و آزار  واذیت و اهانت قرار نگیرد." !!

 

انتشار فتوای این مبلغ سلفی اردنی با واکنشهای متفاوتی در شبکه های اجتماعی همراه شده است:

یکی از کاربران به نام "لیلى الأطرش "نوشته است: " لعنت بر کسانی که باعث اهانت به کرامت مردم سوریه شدند".

یک کاربر دیگر به نام "Eng Hussein Al Masaeed" تأکید کرد: "گویی که مشکل سوریه به پایان رسیده است، و جز مشکل زنان، مشکل دیگری باقی نمانده است."

کاربر دیگری به نام "Mamdouh Yousef" دراین باره نوشت: همه ادیان مُنادی آزاد سازی انسان از بردگی انسان هستند.

کاربر دیگری به نام " وائل الصمادی" گفته است: به بردگی گرفتن زن مسلمان جایز نیست ، به کار بردن احکام بردگی برای زنان کفار بعد از جنگ با آنان معروف بوده است؛ زن مسلمان درصورتیکه تسلیم شود، آزاد می شود .. درنتیجه این فتوا از همه جهات این فتوا باطل است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-22 16:50

افزودن دیدگاه جدید