کد مطلب: 

11650

40 میلیون کارت بانکی هدف کلاهبرداری قرار گرفتند

40 میلیون کارت بانکی هدف کلاهبرداری قرار گرفتند

مدیران فروشگاه زنجیره ای تارگت گفته اند در پی رخنه سارقان به سیستم پرداخت کامپیوتری این فروشگاه، ۴۰ میلیون مشتری آن با خطر دزدی از کارت های اعتباری و بانکی خود روبرو هستند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، رخنه در این سیستم پرداخت و مالی تارگت ۲۹ نوامبر، یا جمعه سیاه، همزمان با یکی از شلوغ ترین روزهای سال برای خرید در آمریکا انجام شده است.

ظاهرا سارقان سه هفته تمام ریز اطلاعات و جزییات کارت های اعتباری مشتریان بی خبر را انبار می کرده اند.

 

گزارش شده که ریز اطلاعات و صورت حساب نزدیک به ۴۰ میلیون کارت اعتباری پس از آن که برای خرید از محل فروشگاه های بزرگ "تارگت" که در سراسر آمریکای شمالی شعبه دارد استفاده شده مورد دستبرد قرار گرفته است.

 

گریگ استینهافل، رییس فروشگاه "تارگت" در بیانیه ای گفته است "ماجرا برای ما بسیار جدی است و ما مشغول همکاری با مجریان قانون ایم تا عاملان این امر را به عدالت بسپاریم."

رییس فروشگاه تارگت گفته است برای اطلاع از چگونگی انجام سرقت با شرکتی فعال در امور حقوقی داده ها همکاری می کنند.

"رمز داده های دزدیده شده"

شرکت "تارگت" گفته در این سرقت بزرگ، دزدان شماره کارت های اعتباری، نام دارندگان آنها، تاریخ انقضا آنها، و رمز امنیتی کارت ها را ربوده اند.

 

این شرکت از کسانی که با کارت اعتباری از فروشگاه های آن در این دوره مشخص خرید کرده اند خواسته تا صورت حساب های خود و برداشت های غیرعادی را از کارت اعتباری خود بررسی کنند.

 

برایان کریبس، پژوهشگر مسایل امنیتی که در باره این سرقت مطلبی نوشته از منابع خود در شرکت های پردازش کارت های اعتباری نقل کرده که دزدان برنامه ای را برای سرقت رمز داده ها بر روی دستگاه های کارت خوان تمام ۱۷۹۷ فروشگاه این شرکت نصب کرده بودند.

 

هنوز روشن نیست که حمله کنندگان چگونه موفق شده اند تا بدافزار خود را بر روی تجهیزات فروش تمامی این فروشگاه ها نصب کنند.

 

تارگت اعلام کرده که سارقان داده ها را بین روز "عید شکرگذاری" و ۱۵ دسامبر ربوده اند.

 

سرویس مخفی ایالات متحده، که مسئول رسمی تحقیق در این موارد است به خبرگزاری رویترز گفته که در حال بررسی این دزدی است.

 

بزرگترین سرقت داده های کارت های اعتباری در آمریکا در سال ۲۰۰۷ انجام گرفت که در آن دزدان سایبری اطلاعات نزدیک به ۴۶ میلیون کارت اعتباری و عابربانک را از فروشگاه های زنجیره ای "تی جی مکس" و "مارشالز" به سرقت بردند.

 

این دزدان مدت ۱۸ ماه حجم انبوه ای از اطلاعات را پس از نفوذ به شبکه رایانه ای این از فروشگاه های زنجیره ای گردآوری کرده بودند.

 

گویا این دزدی به کسانی که از طریق وب سایت این شرکت خرید کرده اند آسیبی نرسانده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-21 20:50

افزودن دیدگاه جدید