کد مطلب: 

11582

"نرم‌افزار ضد سرقت علمی برای مقالات" طراحی می‌شود

معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی از طراحی نرم‌افزار ضد سرقت علمی برای مقالات در این پژوهشکده خبر داد و اعلام کرد: این نرم‌افزار با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اجرائی خواهد شد.
 
به گزارش سیتنا (CITNA.IR)، دکتر رامین شقاقی با اشاره به اینکه مشکل موضوع سرقت های علمی و ادبی از موضوعات مزمن جامعه برای جامعه علمی، استادان و دانشجویان است خاطرنشان کرد: پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی در راستای اهداف و ماموریت های جهاد دانشگاهی سعی دارد برای این موضوع از طریق طراحی و تولید نرم‌افزاری کارآمد، راهکار مناسب ارائه نماید.

معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه طراحی این نرم‌افزار از شش ماه پیش با همکاری ایران داک کلید خورده افزود: یک تیم متخصص از فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات برای طراحی این نرم‌افزار فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه چنین نرم‌افزاری برای مقالات و پایان نامه ها به زبان انگلیس وجود دارد افزود: تلاش می‌کنیم این نرم‌افزار با توجه به کثرت تولید مقالات علمی در داخل کشور به زبان فارسی نیز طراحی و تولید شود تا به بسیاری از مشکلات مبتلا به جامعه علمی و دانشگاهی پاسخ درخور داده شود.

دکتر شقاقی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار می تواند برای دانشگاهها و مراکز علمی بسیار ارزشمند و سازنده باشد افزود: تلاش این است که این نرم‌افزار تا چند ماه آینده نهائی و استفاده از آن برای جامعه قابل استفاده باشد.

‌‌وی از انجام بیش از 50 پروژه پژوهشی در پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: این پروژه ها از طریق گروه‌های سه گانه پژوهشی توسعه مدلهای کسب و کار، گروه پژوهشی سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته، و گروه پژوهشی دیجیتال انجام می‌شود.

گفتنی است پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی در عرصه پژوهش‌ها و آموزش‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین برگزاری پژوهش‌های علمی و تخصصی در زمینه بکارگیری فناوری اطلاعات فعالیت‌های شاخصی را به انجام رسانده است.
 انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-18 18:19

افزودن دیدگاه جدید