کد مطلب: 

11487

کامنت‌های زشت صفحه مسی برای ایران آبروریزی بود

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بداخلاقی‌های برخی کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی در صفحه شخصی لیونل مسی بازیکن تیم ملی فوتبال آرژانتین گفت: این کامنت‌ها بسیار زشت و برای ایران آبروریزی بود.
 
به گزارش سیتنا، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مقام معظم رهبری روی فرهنگی عمومی تاکید زیادی دارند، اظهار کرد: متأسفانه در ورزش از ابتدا پایه‌گذاری، پایه‌گذاری بی‌اخلاقی بوده است. بازیکنان نسبت به یکدیگر بداخلاقی داشتند و این روح بداخلاقی اثرات خود را روی هواداران نیز گذاشته که براین اساس باید در ورزش، کار اخلاقی انجام داد.
 
وی ادامه داد:‌ این جواب‌هایی که روی صفحه شخصی مسی گذاشته شد و کامنت‌هایی که بعضی از آنها بسیار زشت و برای ایران آبروریزی بود علتش این بود که این موارد در بین تیم‌ها و هوادارانشان هم وجود دارد. یعنی این توهین‌ها در بین تیم‌ها، بازیکنان و هوادارانشان وجود دارد که به خارج از کشور هم سرایت می‌کند.
 
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ما باید ورزش را از اصلش درست کنیم وگرنه تا آنجا را درست نکنیم این موارد درست ‌شدنی نیست و باید جدی برخورد کنیم مثلا کمیته‌های انضباطی باید با جدیت ویژه با خود بازیکنان، مربیان و هوادارانشان برخورد کنند. اگر چند بار با جدیت برخورد شود این موارد کنترل خواهد شد.
 
حسینی تصریح کرد: البته بعد از این برخوردها کار فرهنگی هم باید انجام شود نه اینکه فقط کمیته‌های انضباطی با مردم برخورد کنند. باید برای این تیم‌ها کلاس اخلاق و فرهنگ عمومی بگذاریم و برایشان توضیح دهیم که رفتارشان چقدر در اجتماع تأثیر می‌گذارد و اعمال و حرکاتشان می‌تواند روی جامعه تأثیر منفی داشته باشد.
 
نماینده مردم قزوین افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی هم باید در زمینه فرنگ عمومی پیگیر شود. چرا که حقیقتا در فرهنگ عمومی ضعیف کار می‌کنیم؛ صداوسیما، مطبوعات، مساجد، کانون‌ها، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و روحانیت باید دست به دست هم دهند تا در فرهنگ عمومی کار ویژه‌ای صورت بگیرد.
 
وی با اشاره به وظیفه صداوسیما در ترویج فرهنگ عمومی گفت: صداوسیما باید کسانی را که در ورزش بداخلاقی می‌کنند به کلی تحریم کند. چه هواداران، چه بازیکنان و چه مربیان تیم‌ها باشند؛ وقتی این افراد مدتی تحریم شوند خود به خود اثراتی خواهد داشت.
 
این عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: صداوسیما باید کار فرهنگ را جدی بگیرد و اگر مدتی آنها را تحریم کند آنها خود به خود سرعقل می‌آیند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-15 12:49

افزودن دیدگاه جدید