کد مطلب: 

11486
مشخصات ویندوز فون 8.1 مایکروسافت اعلام شد

کارشناسان در نخستین تصاویر منتشر شده از نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت نشان دادند که نسخه 8.1 سیستم عامل ویندوز فون یک کلید لمسی هدایت‌گر را در بخش اصلی خود شامل می‌شود.
    
به گزارش سیتنا از فارس و به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، مرکز @evleaks تصاویری را در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده است که برخی مشخصه‌ها مربوط نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت موسوم به ویندوز فون 8.1 را نشان می‌دهد.
 
 در این تصاویر نشان داده شده است که نسخه 8.1 سیستم عامل ویندوز فون یک کلید لمسی هدایت‌گر را در بخش اصلی خود شامل می‌شود.
 
نسخه کنونی این سیستم‌عامل هم‌اکنون سه کلید Back، Windows و Search را در خود جا داده است که این کلیدها بخشی از رابط کاربری محسوب نمی‌شوند و در اصل همراه با سیستم‌عامل در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.
 
از این نظر می‌توان این قابلیت را در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی مجهز به نسخه Ice Cream Sandwich به بعد مشاهده کرد که البته در بدنه گوشی و قسمت سخت‌افزاری آن نیز کلیدهای مشابه دیده می‌شود.
 
اما مرکز @evleaks توضیح داده است که مایکروسافت قصد تغییر این قابلیت‌ها را دارد و به‌جز کلیدهای سخت‌افزاری، یک کلید نرم‌افزاری هدایت‌گر در نظر گرفته است که تمام گوشی‌های هوشمند ویندوزی را نسبت به مدل‌های مشابه موجود در بازار متمایز می‌کند. با این قابلیت شرکت‌های تولیدکننده گوشی می‌توانند بین کلید هدایت‌گر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یکی را انتخاب کنند و آن را در اختیار کاربر بگذارند.
 
از دیگر شایعاتی که در مورد ویندوز فون 8.1 منتشر شده است می‌توان به مرکز اطلاع‌رسانی آن اشاره کرد. این نسخه جدید از سیستم‌عامل موبایلی مایکروسافت امکان اجرای چند برنامه به صورت همزمان را می‌دهد و قابلیتی شبیه به Siri اپل را در اختیار کاربران می‌گذارد.
 
کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که شرکت مایکروسافت سیستم‌عامل WP 8.1 OS را طی کنفرانس توسعه‌دهندگان Build در آپریل 2014 معرفی کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-15 12:47

افزودن دیدگاه جدید