کد مطلب: 

11466

آیا سیستم "پول‎ مجازی" برای سرمایه‎گذاری مطمئن است؟

آیا سیستم "پول‎ مجازی" برای سرمایه‎گذاری مطمئن است؟

کارشناسان و تحلیلگران بانک "Bank of America Merrill Lynch " در کنفرانسی، گزارشی درباره‎ی سامانه‎ی پرداختی "بیت کوین" ارائه نمودند.

 

به گزارش سیتنا، آنها براین عقیده اند که این سامانه "پرداخت رمزنگاری شده" که تنها چند سال پیش بوجود آمده است، می تواند به مرور زمان به سرویس پرداختی پیشرو در دنیای مجازی تبدیل شده و حتی به خطری جدی برای صرافی های انتقال پول واقعی در جهان تبدیل شود.

 

به عقیده‎ی متخصصان، قیمت واقعی یک واحد بیت کوین باید معادل 1300 دلار باشد و این در حالی است که قیمت روز آن اکنون 1000 دلار است. نرخ رشد بیت کوین به شدت در حال افزایش است، به طوری که تنها در ماه آگوست سال جاری قیمت هر واحد از آن حدود 100 دلار بوده است. گفته می‎شود که قیمت بیت کوین بسته با توجه و تقاضا ی این سامانه ی پرداخت در چین رابطه‎ی مستقیم دارد.

 

بانک آمریکا (Bank of America) نکات منفی و نقایص این سامانه ی پرداخت را بی ثباتی، نواسات بالای ارزشی، مدت زمان زیاد فعال سازی (تا 50 دقیقه) و وضعیت نامعلوم قانونی آن اعلام کرده است. از دیگر معایب مهم این سامانه می‎توان به صرافی های غیر قابل اعتماد برای خرید و فروش آن اشاره نمود.

 

بیت کوین- یک سامانه مالی الکترونیکی است که توسط برنامه نویس چینی "ساتوشی ناکاموتو" در سال 2009 میلادی ساخته شده است.

 

از نکات حائز اهمیت این سامانه‎ی مالی می توان به برخورداری از یک نوع تنظیم کننده و سیستم خودمختار اشاره نمود که بدین ترتیب هیچ کسی نمی‎تواند موجب منع استفاده ی کاربران از آن در دنیا شود. همچنین تمامی اطلاعات مربوط به فعالیت این سامانه در حالت محافظت و رمزنگاری شده در اختیار تمامی کاربران قرار داده می‎شود.

 

ویژگی منحصربفرد بیت کوین در این است که کاربران این سامانه می توانند تنها با استفاده از یک رایانه و کارت گرافیکی نصب شده بر روی آن، برای استخراج، تبادل و دریافت پول های مجازی اقدام نمایند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-14 19:57

افزودن دیدگاه جدید