کد مطلب: 

11427

وزیر ارتباطات، خبر داد: سرمایه‎گذاری 50 هزار میلیارد تومانی در ICT تا پایان برنامه‎ پنجم

وزیر ارتباطات، خبر داد: سرمایه‎گذاری 50 هزار میلیارد تومانی در ICT تا پایان برنامه‎ پنجم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: دولت یازدهم، موضوع توجه به تحقیق و پژوهش بومی که منجر به تولید شود و در پروژه های داخلی مورد استفاده قرار گیرد را جزء اولویت های خود قرار داده است.

به گزارش سیتنا، دکتر محمود واعظی در نشست مشترک خود با معاون علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری و شرکتهای دانش‌بنیان حوزه ICT پارک علم و فن‌آوری پردیس، اظهار داشت: رئیس جمهور بارها موضوع توجه به ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان اولویت‌های اصلی خود، عنوان کرده است.

 

وی با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات از فعالیت های بخش خصوصی افزود: وزارت ارتباطات به هیچ وجه بنای تصدی گری ندارد و بسترهای لازم به منظور سرمایه گذاری بخش خصوصی را فراهم می کند.

 

وی خاطر نشان کرد: وظیفه دولت حمایت از بخش خصوصی به همراه سیاست گذاری، نظارت و ایجاد هماهنگی لازم است و معتقدیم هرچه قدر فضای مناسب جهت فعالیت بخش خصوصی فراهم باشد، شاهد شکوفایی بیشتری در کشور خواهیم بود.

 

دکتر محمود واعظی با بیان این مطلب که باید به بخش خصوصی عنایت خاصی داشته باشیم، تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی ها، تا پایان برنامه پنجم توسعه نیاز به 48 تا 50 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه ICT است که از این میزان 13 هزار و 800 میلیارد تومان توسط دولت در زیرساخت سرمایه‌گذاری خواهد شد و برنامه ریزی شده که مابقی را بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به وجود فارغ التحصیلان دانشگاه ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: می توان از طریق ارتباط نزدیک با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، به دستاوردهای خوبی در حوزه تحقیقات و پژوهش دست پیدا کرد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وجود ایرانیان متخصص در خارج کشور را از دیگر سرمایه های کشور دانست و گفت: اغلب ایرانیان متخصص در خارج کشور، علاقه‌مند هستند تا تحقیقات خود را در اختیار مراکز علمی و تحقیقاتی کشور قرار دهند و باید در فرصتی که ایشان به ایران سفر می‌کنند استفاده کنیم و رایزنی‌های علمی با آنها داشته باشیم.

 

دکتر واعظی با بیان این مطلب که مهار تورم و اشتغال، دو اولویت دکتر روحانی بوده است ادامه داد: با تلاش هایی که از روز نخست فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته شاهد کاسته شدن از شیب تند رشد تورم بودیم که امیدواریم به زودی شاهد سیر نزولی آن باشیم.

 

وی با بیان این مطلب که از دو هفته پیش دولت به موضوع ایجاد اشتغال وارد شده است، اظهار داشت: بر همین اساس، دولت از وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری انتظار دارد تا در این زمینه فعالیتی نو و تحول آفرین انجام دهد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-13 05:32

افزودن دیدگاه جدید