کدخبر :11394 پرینت
20 آذر 1392 - 13:25

گوشی‎های تلفن همراه ارزان تر شد و باز هم می‎شود

متن خبر

رییس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه از کاهش 5 تا 20 درصدی قیمت گوشی همراه خبر داد و گفت: تثبیت نرخ ارز در روزهای اخیر بر این موضوع تاثیر داشته است.

 

به گزارش سیتنا، ابراهیم درستی در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: هنوز صرفه اقتصادی پدیده قاچاق گوشی همراه از بین نرفته است و این موضوع باعث شده تا قاچاق این کالا همچنان به عنوان یک معضل مطرح باشد.

 

به گفته وی، قاچاق گوشی تلفن همراه برای گوشی های بالاتر از چهار میلیون ریال صرفه قاچاق دارد که این مهم باعث روی آوردن به پدیده قاچاق است.

 

درستی با اشاره به کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به شش درصد، اظهار داشت: هزینه واردات با احتساب شش درصد مالیات بر ارزش افزوده و دیگر عوارض هم اکنون به 16 تا 17 درصد می رسد.

 

رییس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه، سپس تقاضای بازار داخلی به گوشی تلفن همراه را سالیانه 12 میلیون دستگاه برشمرد و گفت: هر ماه تا 900 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه فروخته می شود.

 

به گفته درستی، 75 درصد تقاضای جامعه برای گوشی های سه تا شش میلیون ریالی و بقیه مربوط به بیش از شش میلیون ریال است و ساماندهی کامل بازار با هماهنگی اصناف امکان پذیر است که در این خصوص رویکرد خوبی هم ایجاد شده است.

 

پس از مذاکرات ژنو، قیمت لوازم صوتی و تصویری افت محسوسی داشته است، به طوری که برخی برندها یا فروشگاه ها با ارسال پیامک از اعمال تخفیف های چند درصدی روی محصولاتشان خبر داده اند.

 

هر چند کارشناسان تاثیر موفقیت کشورمان در مذاکرات هسته ای در بازار را مثبت ارزیابی می کنند، اما معتقدند اثرات بیشتر این امر نیاز به گذشت زمان دارد، ولی با این حال از هم اکنون بازار تحت تاثیر نزول قیمت ها قرار گرفته است.

 

آنان همچنان معتقدند نتایج حاصل از توافقات هسته ای طی یک الی 2 ماه آینده بیشتر ملموس خواهد شد و با برطرف شدن مشکلات پیش روی و کاهش قیمت های بیشتر در آینده نزدیک شاهد رونق افزون تری در بازار خواهیم بود.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.