کد مطلب: 

11386

رئیس رگولاتوری: بکارگیری تجهیزات نسل‌های بالاتر توسط اپراتورها، هیچ تعهدی برای صدور مجوز ایجاد نمی‎کند

رئیس رگولاتوری: بکارگیری تجهیزات نسل‌های بالاتر توسط اپراتورها، هیچ تعهدی برای صدور مجوز ایجاد نمی‎کند

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، اگرچه از تدوین استراتژی صدور پروانه‎ی نسل جدید تلفن‌همراه در آغاز دهه دوم فعالیت این سازمان خبر داد، ولی در عین حال تاکید کرد که نصب و بکارگیری تجهیزات نسل‌های بالاتر توسط اپراتورهای موجود، هیچگونه تعهدی برای حاکمیت جهت صدور مجوز نسل‌های بالاتر برای این اپراتورها ایجاد نخواهد کرد.

 

به گزارش سیتنا (CITNA.IT)، دکتر علی اصغر عمیدیان در گفت‎وگو با روابط عمومی سازمان متبوعش، با اشاره به اتمام دوره حفاظت اپراتور سوم تلفن‌همراه در پایان مردادماه 93 ، گفت: شرایط و ضوابط نحوه صدور مجوز ارتقاء شبکه های موجود تلفن‌همراه به نسل‌های بالاتر تنظیم شده و در آینده نزدیک جهت تصمیم‌گیری به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در این شرایط و ضوابط ضمن تعیین زیرساخت‌های مورد نیاز در طیف فرکانسی برای اپراتورها و شرایط عمومی صدور مجوز، شرایط اختصاصی هر اپراتور تلفن‌همراه نیز تنظیم و پیشنهاد خواهد شد.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت رعایت شرایط رقابتی، از عملکرد اپراتورهای موجود به عنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی اپراتورها برای صدور مجوز یاد کرد و افزود: پایبندی به تعهدات پروانه‌های صادره، انجام به موقع تعهدات مالی و پرداخت حق السهم دولت، تبعیت از مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و دستور العمل‌های صادره از سوی سازمان و استفاده بهینه از منابع کمیاب در اختیار از دیگر مواردی است که به عنوان شاخص‌های ارزیابی حاکمیت از عملکرد اپراتورها در صدور پروانه‌های جدید مد نظر خواهد بود.

 

وی در ادامه گفت: به منظور حفظ شرایط رقابتی و ارزش اقتصادی پروانه و میزان بازار قابل جذب برای خدمات جدید در قالب شبکه‌های نسل جدید در خصوص تعداد اپراتورها تصمیم‌گیری خواهد شد که این موضوع به همراه شاخص‌های ارزیابی عملکرد اپراتورها، مولفه‌های رقابت برای دریافت مجوز توسط اپراتورهای موجود خواهد بود.

 

به گزارش سیتنا، دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همچنین اظهار داشت: تمایز خدمات ارائه شده در نسل‌های آتی تلفن همراه  و خدماتی که در حال حاضر توسط اپراتورهای نسل 2 ارائه می‌شود و منابع فرکانسی موجود می‌تواند زمینه تعریف و حضور اپراتورهای مستقل را نیز فراهم کند که در اینصورت اپراتورهای جدید حق سهامداری مشترک با هیچ یک از اپراتورهای موجود را نخواهند داشت.

 

وی در ادامه افزود: از آنجایی که تجهیزات موجود در بازار بصورت چند منظوره تولید می‌شوند، نصب و بکارگیری این تجهیزات توسط اپراتورهای موجود هیچگونه تعهدی برای صدور مجوز نسل‌های بالاتر برای حاکمیت ایجاد نخواهد کرد و سازمان صرفاً در چهار چوب سیاست‌های اخیرالذکر بر اساس مصوبات کمیسیون و بررسی عملکرد اپراتورهای موجود نسبت به صدور مجوز ارائه خدمات نسل‌های جدید اقدام خواهد نمود.

دکتر عمیدیان در پایان این گفت‎وگو اظهار کرد: فضای ارائه خدمات نسل جدید در بخش تلفن همراه و ایجاد دسترسی باند پهن برای مشترکین موجب گسترش خدمات کاربردی و محتوایی گردیده و در این فضا بازیگران مختلف اعم از تولیدکنندگان محتوا و ارائه‌کنندگان خدمات و کاربرها در یک فضای رقابتی حضور خواهند یافت و مقررات‌گذاری و اعمال حاکمیت و همراهی با دولت و تبعیت از مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان رگولاتور بخش بسیار مهم تر از قبل خواهد بود. بدیهی است که در این فضای رقابتی حفظ حقوق متقابل و تعامل مناسب و حمایت از مصرف کنندگان مورد تاکید این سازمان خواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-11 08:18

افزودن دیدگاه جدید