کد مطلب: 

11280

استقبال 10000 نفری از نخستین حضور وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی داخلی/ محور سوالات کاربران از آقای وزیر چه بود؟

استقبال 10000 نفری از نخستین حضور وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی داخلی/ محور سوالات کاربران از آقای وزیر چه بود؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین حضور خود، با 10 هزار کاربر از شبکه های اجتماعی داخلی گفت و گو کرد و به نظرات ایشان پاسخ داد.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، دکتر محمود واعظی از ساعت 13 امروز به صورت برخط در شبکه های اجنماعی حاضر و به سوالات مخاطبان پاسخ داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز خرسندی از حضور در این شبکه ها ، شبکه های مجازی را مجرایی برای دریافت مستقیم نظرات مردم دانست و اظهار داشت: حضور من در شبکه های اجتماعی داخلی بیانگر مخالفت با شبکه های خارجی نیست بلکه هر چیزی که دسترنج ایرانی هاست اولویت ماست.

وی ادامه داد: بر همین اساس یکی از اولویت های بنده تشویق دوستانم است که صفحه باز کنند و به این امید که همه ایرانیان در همه جای دنیا به شبکه های داخلی بپیوندند و حتی بتوانیم اعضای خارجی هم داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، موضوع پهنای باند و سرعت یکی از مباحثی بود که مورد توجه کابران برخط شبکه های اجتماعی قرار گرفت و دکتر واعظی با بیان این مطلب که به منتقدان حق می دهم تصریح کرد: از منتقدان می خواهم یک سال فرصت دهند تا به مرور نواقص برطرف شود و در تلاش هستیم تا در 100 روز آینده، 40 گیگابایت به ظرفیت پهنای باند موجود اضافه کنیم.

وی با بیان این مطلب که می‎دانیم به هیچ وجه این افزایش پاسخ گوی مطالبات مردم نیست، گفت: در مجموع می‎خواهیم ظرفیت و کیفیت اینترنت را افزایش دهیم و با شرکتهای خصوصی تعاملی داشته باشیم که قیمت  و تعرفه ها را پائین بیاورند تا همگان بتوانند استفاده کنند.

این گزارش حاکی است، موضوع فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی خارجی از دیگر مباحث مورد توجه کاربران بود که دکتر واعظی در پاسخ یه این سوال کاربران تصریح کرد: همانند بقیه کشورها که فیس بوک را بر اساس قوانین خود اداره میکنند، فکر میکنم باید حتما برای شبکه های اجتماعی با توجه به محدودیت هایی که دستگاههای نظارتی قائل هستند مذاکراتی صورت گیرد.

 

وی با بیان این مطلب که نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که این یک فرصت اقتصادی است که در اختیار آنها قرار میگیرد ادامه داد: باید حتما با کشور ما تعامل کنند و منافع ملی ما را در نظر بگیرند و بخشی از آنها که با مسائل فرهنگی ما همخوانی ندارد و مناسب نیست، کنترل شود.

وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که موضوع فیلترینگ در اختیار وزارت ارتباطات نیست، تصریح کرد: سیاست های فیلترینگ که در حال اجرا است همان سیاست های گدشته است که دست دولت هم نیست و در کمیته تعیین مصادیق بررسی می‎شود.

وی افزود: ما به عنوان یک عضو از 13 عضو کمیته فیلترینگ تلاش خود را میکنیم که مشکلات حل شود و باید سعی کنیم قوانین سختگیرانه نباشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به مشکلات کاربران در خصوص کم فروشی اینترنت و مشکلات سرعت کم ارایه شده گفت: به منظور تست واقعی سرعت و کیفیت اینترنت کاربران می توانند با مراجعه به شبکه سنجش سرعت سازمان فناوری اطلاعات ایرات در سایت مرکز متما به نشانی http://www.matma.ir ضمن انجام تست مربوطه در صورت شکایت در وضعیت سرعت ارایه دهنده خدمات نسبت به اعلام شکایت از طریق ثبت تیکت اقدام نمایند. همکاران من این شکایت ها را بررسی و از اپراتور پی گیری خواهند کرد.

این گزارش حاکی است، وزیر ارتباطات از کاربران شبکه های اجتماعی خواست تا به دو پرسش پاسخ دهند.

چگونه برای شبکه های داخلی اعتماد سازی کنیم و با مشخصات خود وارد شویم ؟

سوال دوم من این است که چگونه وقتی که برای این ارتباط میگذاریم بیشتر مفید و مثمر ثمر باشد؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-07 14:00

افزودن دیدگاه جدید