کد مطلب: 

1126

رییس کمیته‌ی مخابرات مجلس: از روند فعالیت اپراتور سوم نگرانم/چین صنعت مخابرات ایران را قبضه کرده‌است

رییس کمیته‌ی مخابرات مجلس: از روند فعالیت اپراتور سوم نگرانم/چین صنعت مخابرات ایران را قبضه کرده‌است

رییس کمیته مخابرات مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت اپراتور سوم تلفن همراه اعلام کرد: نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هماهنگی اپراتورها باید بیشتر و پررنگ‌تر شود.

 

به گزارش سیتنا، "علی مطهری" با اشاره به بحث اپراتورهای تلفن همراه با بیان اینکه از روند فعالیت اپراتور سوم نگرانم، گفت: این اپراتور که اخیرا به صورت آزمایشی در کرج آغاز به کار کرده و اکنون نیز شرایط سیم‌کارت‌های خود را اعلام کرد وضعیت نگران کننده‌ای دارد.

 

رییس کمیته مخابرات مجلس، گفت: فکر می‌کنم مدیریت اپراتور حواسشان را جمع کنند چون بیشترین ضرر متوجه این اپراتور است.

 

وی در ادامه گفت: همکاری و تعامل اپراتورهای تلفن‌همراه با هم ضعیف است. اپراتورها می‌توانند امکاناتشان را برای سرویس دهی هرچه بهتر به مشترکان و کاربران تلفن همراه به اشتراک بگذارند و این رویکردی ضروری است.

 

علی مطهری که در گفت‌و‌گو با ستاد اطلاع رسانی دومین کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه سخن می‌گفت، ادامه داد: در تولیدات سخت افزاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نسبت به سایر کشورهای پیشرو وضعیت مناسبی نداریم و رشد قابل ملاحظه ای نیز نداشته‌ایم.

 

رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که چین صنعت مخابرات کشور ما را قبضه کرده و در سیطره خود گرفته است.

 

علی مطهری اظهار داشت: بحث تولید داخلی مبحثی طولانی و مفصل است که بخشی از آن مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه می شود . در این راستا استراتژی حمایت از تولید داخلی باید تغییر یافته و توانمندی هایی که از گذشته در کشور در زمینه تولید داخلی داریم باید مورد توجه بیشتر قرار گرفته تا بر اساس آن نتایج بهتری نیز حاصل شود.

 

رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: در همین رابطه ما در مجلس حاضریم قوانین مربوط به این حوزه را اصلاح کنیم که از حداکثر توان داخلی استفاده شود، که البته قانونی تحت این عنوان نیز وجود دارد که باید به روز شود.

 

علی مطهری در ادامه تصریح کرد : بحث سرویس های حوزه ICT و موبایل ICT که امروز مطالبه به حق مشتریان است توجه جدی می‌طلبد، سرویس‌های ارزش افزوده مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزه همه پدیده های فیزیکی را با الکترونیک آمیخته کرده است.

 

رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: نمایشگاه های حوزه مخابرات و ارتباطات باید به نمایش سرویس های جدید دنیا و آخرین تکنولوژی های روز با ایجاد فضای تبادل اطلاعات و تجربیات برای متخصصان و کارشناسان بپردازند.

 

وی تاکید کرد : در همین راستا ایجاد فضای هم اندیشی و استفاده از تجربیات مطرح و موفق جهان برای شناخت هرچه بهتر متخصصان کشور بسیار مورد نیاز است و این مساله‌ای است که با برگزاری کنفرانس های علمی و فرهنگ سازی لازم همچون برگزاری دومین کنفرانس بین المللی شهروند الکترونیک و تلفن همراه می توان با احراز شرایط روز جهان توسط اندیشمندان به آن دست یافت البته که حضور مسؤولانه مسؤولان و اجرای مفاد به دست آمده از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مطهری با بیان این مساله خاطرنشان کرد: اگر کارشناسان و متخصصان در چنین شرایطی قرار گیرند و به بررسی وضعیت موجود بپردازند در فضایی که مسئولان نیز در آن حضور دارند می‌توان به رفع چالش‌های بررسی شده پرداخت و برنامه های اجرایی دقیقی برای رشد و توسعه حوزه های تکنولوژی ، ارتباطاتی ، مخابراتی و موبایل ICT طراحی کرد و به پر کردن شکاف دیجیتالی ایران با کشورهای پیشرو پرداخت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-02 18:43

افزودن دیدگاه جدید