کد مطلب: 

11239

رونمایی از سرویس پرداخت الکترونیکی با تلفن همراه همزمان با الکامپ/ توافق با دو اپراتور و مذاکره با رایتل

رونمایی از سرویس پرداخت الکترونیکی با تلفن همراه همزمان با الکامپ/ توافق با دو اپراتور و مذاکره با رایتل

مدیر بازاریابی شرکت اینفوتک از رونمایی از سرویس مبنا کارت آریا با کد #770* در نوزدهمین نمایشگاه الکامپ خبر داد و تاکید کرد: با ارائه‎ی این سرویس، امکان پرداخت الکترونیکی از طریق تلفن همراه و با هدف کاهش هزینه‌ها و حذف پول نقد فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار سیتنا، "امیر حسام حسنی" در یک نشست خبری با بیان اینکه اینفوتک با یک دهه فعالیت در زمینه ارایه خدمات پرداخت و بانکداری الکترونیک با توجه به نیازمندی مشتریانش شیوه نوین فناوری را در عرصه خدمات الکترونیک عرضه کرده است، گفت: تا سال‎های قبل مشتریان ما بیشتر بانک‎ها و موسسات مالی بودند اما با توجه به سرویس های مبنا کارت در حوزه پرداخت از آنجا که قشر وسیعی از اقشار جامعه را در بر می گیرد و سهم بزرگی از بازار خدمات پرداخت را در اختیار دارد به سمت ارایه خدمات و سرویس‎های جدید به مشتری‎ها و کاربران معمولی رفته ایم.

وی در ادامه با اشاره به ارایه خدمات پرداخت موبایل بر پایه فناوری USSD گفت: این بستر ویژگی های منحصر به فردی دارد و با بهینه بودن سرویس به نسبت سایر رقبا، پوشش معایب شیوه های پیشین و تنوع در خدمات قابل ارایه، به دنبال عرضه خدمات پرداخت الکترونیک برروی تلفن همراه هستیم.

حسنی با بیان اینکه در حال حاضر این سرویس در 10 بانک کشور ارایه می شود، گفت: مزیت سرویس ارایه شده از سوی اینفوتک امنیت فنی در نظر گرفته شده در آن است.

وی گفت:در این شیوه فاصله مشتری با فروشنده کالا و یا خدمت و بانکی که تراکنش از طریق آن صورت می گیرد به اندازه تلفن همراهش است و ساختاری مشابه با سیستم پیامک دارد و مشتری با استفاده از درگاه پرداخت الکترونیک که در اختیار آن قرار می گیرد می تواند موجودی خود را مشاهده کرده، قبوض خود را پرداخت و خرید شارژ تلفن را تنها با دادن پیامک انجام داده و کار دریافت صورت حساب، فاکتور، تاییدیه و دستور پرداخت خود را نیز با پیامک انجام دهد.

حسنی در ادامه اظهار داشت: ارایه این سرویس به مشتریان تماما رایگان بوده و کاربران بابت آن هزینه ای را پرداخت نمی کنند و هزینه آن از کارمزدهایی که بابت تراکنش کم می شود برداشت خواهد شد.

وی همچنین گفت: در حال حاضر برای ارایه این سرویس با اپراتورهای کشور مانند همراه اول از طریق جیرینگ و ایرانسل به توافق رسیده ایم و این سرویس برای کلیه کاربرانی که سیم کارت این دو اپراتور را دارند امکانپذیر است و بزودی ارایه این سرویس از طریق سیم کارت های رایتل نیز امکانپذیر می شود.

 

مدیر بازاریابی شرکت اینفوتک در ادامه خطرنشان کرد: در ارایه این سرویس محدودیت های پرداخت الکترونیک را نخواهیم داشت.

وی با اعلام اینکه بزودی خدمات جدیدتری را از این بستر در اختیار مشتری هایمان قرار خواهیم داد، گفت: امسال برای اولین بار در نمایشگاه الکامپ حضور خواهیم داشت تا بازدید کننده ها از نزدیک با استفاده از این سرویس آشنا شوند.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، در ادامه "مازیار مواج" مدیر ارشد پروژه این شرکت که این سرویس را راه‌اندازی نموده است، با اشاره به اینکه این خدمات با استفاده از بستر پرداخت شرکت مبنا کارت آریا ارائه می‌شود و این شرکت با اخذ مجوز تامین خدمات پرداخت PSP از بانک مرکزی و شاپرک در زمینه تامین، پشتیبانی و بازاریابی پایانه‌‌‌های فروش فعالیت می‌کند، گفت: سرویس پرداخت 770 با توانمندی بومی مبتنی بر USSD بر بستر موبایل برای جامعه کاربران پرداخت الکترونیک کشور طراحی شده است.

 

وی افزود: این فناوری این امکان را به دارندگان کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب می‌دهد که بدون نیاز به بسترهای اینترنت و پیامک بتوانند خدمات پرداخت را انجام دهند و علاوه بر آن به خدمات استعلام موجودی، خرید شارژ و پرداخت قبوض خدماتی نیز دسترسی داشته باشند.

 

او خاطر نشان کرد: استفاده از این سرویس با توجه به تعرفه‌های مشخص شده از سمت شاپرک و اپراتورهای تلفن همراه برای کاربران کاملا رایگان است.

 

مواج با تاکید براینکه خدمات پرداخت بر پایه فناوری USSD بستر پرداخت الکترونیکی است که مدت کوتاهی است در عرصه خدمات پرداخت الکترونیک روی تلفن‌های همراه مورد توجه قرار گرفته است و در کمتر از یک سال بیش از 10 شرکت اقدام به ارائه خدمات پرداخت الکترونیک مبتنی بر فناوری USSD نموده‌اند، تصریح کرد: پوشش معایب شیوه‌های پیشین پرداخت الکترونیکی و بهینه بودن این سرویس، مزیت رقابتی این سرویس نسبت به سایر سرویس‌های مشابه است.

 

وی با بیان اینکه در صنعت پرداخت الکترونیک از این بستر برای ایجاد یک شیوه جدید پرداخت استفاده شده است، گفت: با استفاده از این شیوه ارائه شده، فاصله مشتری با فروشنده کالا یا خدمات و بانکی که نیازمند پرداخت بهای خدمات یا کالا به وی باشد تنها به اندازه فاصله مشتری با تلفن همراهش خواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-06 07:32

افزودن دیدگاه جدید