کد مطلب: 

11169

برنامه "آمازون" برای استفاده از پهپاد در انتقال خریدهای مشتریان

برنامه "آمازون" برای استفاده از پهپاد در انتقال خریدهای مشتریان

مدیرعامل شرکت آمازون دات کام اعلام کرد این شرکت فروش اینترنتی، هم اکنون در حال آزمایش انتقال بسته ها و کالاهای سفارشی مشتریان از طریق هواپیماهای بدون سرنشین است.

به گزارش سیتنا به نقل از عصر ایران، "جف بیزوس" گفت: این هواپیماها می توانند بسته هایی به وزن 2.3 کیلوگرم را به دست مشتریان برسانند. حدود 86 درصد از سفارشات دریافتی شرکت آمازون بسته هایی با حداکثر همین وزن هستند.

 

وی ادامه داد: هواپیماهای بدون سرنشین بسته های سفارشی را به آدرس مشتریان منتقل می کند. پیش بینی می شود این برنامه شرکت آمازون حدود 4 تا 5 سال آینده عملی شود.

 

مدیرعامل شرکت آمازون که با شکبه تلویزیونی سی بی اس آمریکا گفتگو می کرد ادامه داد: می دانم که به نظر می رسد این موضوع یک داستان تخیلی علمی باشد اما اینگونه نیست ما می توانیم بسته ها را در نیم ساعت به دست مشتریان برسانیم.

 

این هواپیماهای کوچک با استفاده از برق کار می کنند. این هواپیماها می توانند منطقه ای به شعاع 16 کیلومتر را پوشش بدهد. این هواپیماها با استفاده از آدرس ها ارائه شده و با تشخیص آنها از طریق جی پی اس فعالیت می کنند.

 

آمازون دات کام

 

بر اساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی ا‌ست که در سال ۱۹۹۴ در سیاتل واشینگتن تأسیس شد.

 

این سایت محصولات نو و یا دست‌دوم را از طریق اینترنت عرضه می‌کند. این سایت در سال ۱۹۹۵ با عنوان فروشگاه آن لاین کتاب کار خود را آغاز کرد. این سایت هم‌اکنون کتاب، سی‌دی، دی‌وی‌دی، بسته‌های نرم‌افزاری و حتی کفش هم عرضه می‌کند. هم اکنون، این شرکت کتاب خوان‌های الکترونیکی نیز تولید می‌کند که این سری محصولات دارای مشتریان فراوانی در سرتاسر دنیا است.

 

شرکت آمازون بیشترین درصد فروش را در بین فروشگاه‌های اینترنت دارد. دلیل موفقت این شرکت استفاده از affiliate marketing یا همکاری در فروش بوده است که باعث شده تعداد فراوانی کار به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شود.

 

یکی از ویژگی‌های این سایت ارائه امکان ورق زدن و مطالعه نسخه اکترونیکی اغلب کتاب‌هایی است که در این وب سایت قرار دارد. همچنین شرکت آمازون با کمک تکنولوژی‌های نوین چاپ و تولید کتاب، اقدام به ارائه کتاب‌هایی بر اساس سیستم چاپ بنابر تقاضا کرده است که در این روش بجای چاپ و انبار کتاب در تعداد وسیع، تنها با نگه داری فایل الکترونیکی کتاب‌ها، پس از سفارش مشتری، اقدام به چاپ و تولید یک یا چند نسخه از کتاب نموده آنها را به آدرس مشتری ارسال می‌نماید. با این روش از نیاز به فضای انبار و اتلاف کاغذ در حجم وسیعی جلوگیری نموده است. امکان چاپ کتاب به زبان‌های مختلف (مانند فارسی) در کوتاه ترین زمان ممکن و عرضه و معرفی جهانی آن از دیگر نتایج استفاده از این تکنولوژی نوین به شمار می‌رود.

 

هم اکنون این شرکت با 88 هزار و 400 کارمند ، در سال 2012 میلادی، کسب درآمد 61 میلیارد و  90 میلیون دلاری را ثبت کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-03 10:23

افزودن دیدگاه جدید