کد مطلب: 

11052

شگردی جدید در کلاهبرداری با POS

هنوز جوهر توضیح در مورد یه نوع کلاهبرداری خشک نشده باید بعدی را توضیح داد که هر روز ورژن جدیدش میاد و پا به پای تکنولوژی فضا پیشرفت می کنه.

 

به گزارش سیتنا، سایت بنکر به نقل از عبدلرضا شکری- کارمند بانک نوشت: یکی دو ماه قبل بود که شنیدم که در تهران آقایی به یه مغازه طلافروشی مراجعه می کنه و یه سرویس طلا را قیمت و بعد از فروشنده درخواست خرید می کنه. موقع کارت کشیدن دستگاه کارتخوان مغازه یا همون POS اعلام کسر موجودی می کنه که مشتری با دستگاه موجودی می گیره و بعد از عذرخواهی از فروشنده بابت کم بودن موجودی کارت، خرید را به فردا موکول می کنه. فردا مراجعه می کنه و میگه که موجودی کارتش تامین شده. کارت را از کارتخوان رد میکنه و رمزش را وارد و رسید خروجی را به فروشنده میده. فروشنده هم بعد از دیدن مبلغ روی رسید و دریافت مقدار جزئی وجه بابت تفاوت قیمت با وجه واریزی ، سرویس طلا را تحویل میده. فردا اون روزه که طلافروش متوجه میشه به جای مبلغ سرویس طلا فقط هزار تومن به حسابش واریز شده! پیگیر که میشن مشخص میشه که واقعا شخص خریدار سرویس طلا هزار تومن کارت کشیده!

 

و اما ماجرای اینکه چطور رسید تحویل داده شده مبلغ دیگه ای را اعلام کرده : بعد پیگیری های انجام شده و دستگیری شخص معلوم میشه، روز اول خریدار صرفا برای نمونه برداری از کاغذ کارتخوان مغازه مراجعه کرده بوده که این امر با گرفتن موجودی از کارتخوان میسر شده. قیمت سرویس مورد نظر را هم که پرسیده بود. به منزل میره.با تجهیزاتی که داشته و از روی نمونه، یه کاغذ رسید کارتخوان با مبلغ سرویس طلای مورد نظرش جعل میکنه. در مراجعه روز بعد مبلغ هزار تومن وارد میکنه و چاپ خروجی از کارتخوان را در یه لحظه با چاپ جعل شده توسط خودش جابجا میکنه و تحویل فروشنده میده و بقیه ماجرا…

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-28 21:02

افزودن دیدگاه جدید