کد مطلب: 

11030

وعده‎‎ی وزیر ارتباطات برای بازگرداندن مبالغ اضافی قبض‌های تلفن ثابت به مردم

وعده‎‎ی وزیر ارتباطات برای بازگرداندن مبالغ اضافی قبض‌های تلفن ثابت به مردم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مبالغ اضافی که در قبض‌های تلفن ثابت آمده بود از قبض‌های بعدی کم خواهد شد و به مردم بازگردانده می‌شود.

 

به گزارش سیتنا (citna.ir)، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره افزایش پهنای باند اینترنت در کشور گفت: برنامه‌ای که برای 100 روز اول فعالیت دولت در نظر گرفته شد این بود که پهنای باند 71 گیگابیت بر ثانیه را تا 25 درصد افزایش دهیم و امیدواریم سال آینده این پهنای باند را به 150 گیگابیت برسانیم.

 

وی همچنین گفت: امیدواریم پهنای باند داخلی را که هم اکنون 500 گیگابایت بر ثانیه است بر 800 تا 900 گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.

 

او با بیان اینکه در حال حاضر درخواستهای زیادی برای اینترنت از طریق محافل دانشگاهی و دیگر اقشار وجود دارد گفت: در تلاشیم که زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم تا در دو سال آینده اینترنت قابل قبولی را به مردم ارائه کنیم.

 

واعظی ادامه داد: در این باره برنامه‌ای برای سه سال آینده داریم و طرح‌های در این زمینه تعریف کرد‌ه‌ایم.

 

وی با بیان اینکه در این ارتباط همکاری بین دولت و مجلس وجود دارد گفت: لایحه‌ای که دو هفته مجلس آن را تصویب کرد به این منظور است که تا به وضع ارتباطات و مخابرات کشور سامان جدی بدهیم.

 

وی در مورد آخرین وضعیت شبکه ملی ارتباطات نیز گفت: پیشنهادی را به شورای عالی مجازی دادیم و صحبت کردیم که به ما فرصت یک ماهه دهند تا مدل مفهومی و چارچوب فنی خود را در مورد شبکه ملی اطلاعات ارائه کنیم.

 

واعظی گفت: منتظریم در جلسه بعدی شورای عالی مجازی چارچوب‌های ما را بپذیرند تا اقدامات فنی و علمیاتی را آغاز کنیم.

انتهای پیام

 

منبع خبر: ایسنا / منبع عکس: نسیم

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-27 14:46

افزودن دیدگاه جدید