کد مطلب: 

11023

استراق سمع اینترنت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت راه دور در پیش‌نویس حقوق شهروندی دولت ممنوع شد

استراق سمع اینترنت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت راه دور در پیش‌نویس حقوق شهروندی دولت ممنوع شد

معاونت حقوقی ریاست جمهوری بر اساس وعده دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به مردم، با صدور اطلاعیه ای ویرایش نخست منشور حقوق شهروندی که با همکاری دانشگاهیان، حوزه های علمیه، اندیشمندان و نخبگان جامعه تهیه شده است را همزمان با گزارش 100 روزه دولت تدبیر و امید منتشر کرد.

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه معاونت حقوقی ریاست جمهوری به شرح ذیل است:
"بسمه تعالی
شهروندان
ملت شریف ایران، فرزانگان، دانشگاهیان، حقوقدانان، فعالین اجتماعی و مدنی
معاونت حقوقی ریاست جمهوری با خرسندی به اطلاع می رساند: همانگونه که ریاست محترم جمهوری به ملت ایران وعده فرموده بودند توفیق حاصل شد تا با همکاری دانشگاهیان، حوزه های علمیه، اندیشمندان و نخبگان جامعه ویرایش نخست منشور حقوق شهروندی را در صد روز اول دولت تدبیر و امید به امر ریاست محترم جمهوری تهیه و به پیشگاه شما عرضه نماید.
این منشور به مدت یک ماه برای اظهارنظر عموم ملت شریف ایران به ویژه صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، اساتید معظم حوزه های علمیه،‌ نهادهای مدنی و تشکل های مردم نهاد،‌ گروههای مختلف صنفی اعم از شهری و روستایی و عشایر غیور عرضه شده و پس از جمع آوری و اعمال نظرات رسیده به عنوان پیش نویس رسمی تقدیم رئیس محترم جمهور خواهد شد.
بدین وسیله برای تکمیل و اعتلای این منشور که نخستین سند حقوق شهروندی این سرزمین و نشاندهنده جدیت دولت تدبیر و امید برای تحقق و اجرایی شدن آن است دست یاری به سوی همه شهروندان دراز می کنیم".

 

در همین حال تسنیم نوشت: پیش‌نویس حقوق شهروندی دولت، ﺑﺎزرسی، ﺿﺒﻂ، ﺗﻔﺘﯿﺶ، قراﺋﺖ، ﺗﻮﻗﯿﻒ ﯾﺎ ﻣﻌﺪوم ﻧﻤﻮدن ﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎ و ارﺗﺒﺎﻃﺎت از راه دور ﻧﻈﯿﺮ ارﺗﺒﺎﻃﺎت تلفنی، ﺗﻠﮕﺮاف، ﻧﻤﺎﺑﺮ، بی‌سیم و ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﯾﻨﺘﺮنتی ﺧﺼﻮصی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺷﻬﺮوﻧﺪان را ﺑﺪون ﻣﺠﻮز ﻗﺎﻧﻮنی، ممنوع دانست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-27 09:02

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
یعنی تا الان داشتن بدون اجازه فضای خصوصی مردم را تفتیش میکردن؟!! واقعن شرم اوره اگه اینطور باشه هرچند قابل پیش بینی بود...بعضی مواقع از تلویزیون دوربین مدار بسته فضای داخل شهر را نشان میده اول حس کنجکاوی ادم گل میکنه ولی این در واقع فضولی در امور زندگی روزانه شهروندان و نشانه بی اعتمادی حکومت به مردم است . وقتی این تصاویر پخش میشه به واقع حس بدی مانند زیر نظر بودن به انسان دست میده.نمونه دیگه تفتیش عقاید افراد جامعه ست به نحوی که این موضوع سر از پست و اینترنت و خیلی جاهای دیگه در میاره و به نوعی نشان از اعتماد نداشتن حکومت به مردمه و ادامه این وضع بسیار خطرناک است.چه خوب که ریاست محترم جمهور این تصمیم را اتخاذ نموده اند امیدوارم در ادامه این راه موفق باشند و پشتیبان مردم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید