کد مطلب: 

10915

خروج زیمنس ازصنعت مخابرات جهان

شرکت زیمنس آلمان بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدکننده تجهیزات مخابراتی پس از برنامه ریزی در یک بازه 5 ساله بصورت کامل از این صنعت خداحافظی کرد.

به گزارش سیتنا، شرکت زیمنس که در سال 1847 تاسیس گردیده بود در سال 1848 اولین سیستم تلگراف با برد 500 کلیومتر را در اروپا راه اندازی نمود و سپس در سال 1903 پای به صنعت انرژی (قدرت) نهاد طی سالهای 1978 تا 1998 شرکت زیمنس آلمان خرید تعدادی زیادی از شرکتهای تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در اروپا و آمریکا به یکی از بزرگترین غولهای مخابراتی دنیا تبدیل شد و این روند حتی تا سال 2006 نیز ادامه یافت. در سال 2006 شرکت زیمنس بخش تجهیزات و زیرساختهای تلفن همراه خود را به اخذ 50 درصد از سهام شرکت NSN (نوکیا زیمنس )با شرکت فنلاندی نوکیا به اشتراک گذارد تا بتوانند در مقابل رقیب اصلی و دیرینه خود در صنعت مخابراتی دنیا یعنی شرکت اریکسون به رقابت بپردازند.

درهمین حال در سال 2008 شرکت زیمنس با عقد یک قرارداد مشارکت 51% از سهام شرکت SiemensEnterpriseCommunicationSystem را که متولی تولید محصولات مراکز تلفن (PBX) زیمنس بود را به یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی واگذار کرد ولی همچنان محصولات تحت برند و مدیریت زیمنس آلمان تولید و ارایه میگردید.

درسال 2013 دو اتفاق مهم نام شرکت زیمنس آلمان را پس از 175 سال از صحنه تجهیزات مخابراتی دنیا حذف نمود، اتفاقاتی که شاید برای مشتریان زیمنس درسراسردنیا بعنوان یک شوک بزرگ و تاریخی باقی بماند، مشتریانی که با پرداخت هزینه های گزاف سیستم مخابراتی خود را با تکیه برنام زیمنس بنا نهاده بودند، به یکباره خروج این شرکت را ازصنعت مخابرات با دل نگرانی و ترس از پشتیبانی وخدمات آینده نظاره گر هستند.

اتفاق نخست مربوط به روز اول جولای سال 2013 می باشد که طی آن شرکت زیمنس کلیه سهام خود را (50 درصد) در شرکت نوکیا زیمنس به شرکت نوکیا فروخت و قرار است که بعد از یک بازه زمانی نام شرکت زیمنس حذف شده و عملاً شرکت زیمنس فعالیتی در بخش تجهیزات و زیرساختهای سیستم تلفن همراه از این تاریخ ندارد.

اتفاق دوم مربوط به تغییر نام شرکت SiemensEnterpriseCommunication که تولیدکننده مراکز تلفن PBX زیمنس بود به نام Unify در 15 اکتبر2013 می باشد که حذف نام زیمنس ازصنعت مخابرات دنیا را بهمراه داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-23 10:39

افزودن دیدگاه جدید