کد مطلب: 

10838

راه حل جدید برای شارژ تلفن همراه در زمان قطعی برق

کاربران گوشی‌های هوشمند بزودی می‌توانند از ابزار جایگزین برای حل معضل قطعی برق که بخشهای زیادی از فقیرترین قاره جهان با آن درگیر هستند، استفاده کنند.
 
به گزارش سیتنا، شرکت انگلیسی انرژی هوشمند از آزمایش موفق این شارژ قابل حمل متکی بر سلولهای سوخت هیدروژن در نیجریه در پنج ماه گذشته، قصد دارد یک میلیون فقره از آنرا تا اواسط دسامبر در نیجریه و آفریقای جنوبی توزیع کند.
 
این شارژر برای پشتیبانی از گسترش تلفنهای هوشمند و تبلت در کشورهایی طراحی شده که تلفن همراه در آنها به تغییر زندگی و کار کمک کرده است.
 
انجمن GSMA که شامل حدود 800 اپراتور تلفن همراه در جهان است، در آخرین گزارش خود اظهار کرده بود که تلفنهای هوشمند در ارتقای دسترسی به اینترنت توسط تلفن‌های همراه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نقش کلیدی داشته است.
 
شرکت اریکسون پیش‌بینی کرده که ترافیک تلفنهای هوشمند در آفریقا بین سالهای 2013 تا 2016 تا 10 برابر افزایش خواهد داشت که در طول آن حدود 476 میلیون دستگاه مورد استفاده خواهد بود. از آنجائیکه تلفنهای هوشمند از نیروی زیادی استفاده می‌کنند و باید هر چهار ساعت یکبار آنها را شارژ کرد، نقش یک شارژر قابل اتکا در مناطق بدون برق اهمیت زیادی دارد.
 
این شارژرهای هیدروژنی که براحتی درون کیف دستی جا می‌شوند، از یک سلول سوخت و یک کارتریج چندبار مصرف تشکیل شده که می‌توان پس از پایان عمر آنرا از دستگاه جدا کرد.
 
به گفته سازندگان، خرید یک کارتریج جدید برای شارژر هزینه‌ای کمتر از پنج دلار برای مصرف کنندگان در پی خواهد داشت.
 
علاوه بر این شرکت، یک سازنده ژاپنی موسوم به Aquafairy نیز در حال ساخت شارژرهای دارای سلول سوخت است.
 
شرکتهای دیگر مانند Solarway در دبی به برپایی کیوسکهای خورشیدی برای جوامعی پرداخته است که به شبکه برق وصل نبوده و هر کدام از آنها می‌توانند روزانه تا 40 تلفن همراه را شارژ کنند.

منبع: ایسنا

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-19 09:30

افزودن دیدگاه جدید