کد مطلب: 

10790

فروش بیش از ۱۰ سیم‌کارت به یک نفر غیرقانونی است

فروش بیش از ۱۰ سیم‌کارت به یک نفر غیرقانونی است

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گفت: برخی از افراد که اقدام به خرید چند سیم‌کارت کرده‌اند، به منظور کسب سود، سیم‌کارت‌های ثبت شده خود را در بازار غیررسمی به فروش می‌رسانند.

 

به گزارش سیتنا، حسن رضوانی درباره اقدامات رگولاتوری برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده از سیم‌کارت‌های فعال اظهار کرد: سال گذشته دستورالعملی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی برای تمامی اپراتورهای تلفن‌همراه ارسال شده که براساس آن، این اپراتورها اجازه ندارند بیش از 10سیم‌کارت به نام یک فرد ثبت‌نام و فعال کنند و همچنین اجازه فعال‌کردن هیچ سیم‌کارتی را بدون احراز هویت فرد درخواست‌کننده ندارند.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر، هیچ سیم‌کارت بدون هویتی در بازار وجود ندارد و اپراتورها ملزم شده‌اند علاوه بر رعایت محدودیت ثبت‌نام بیش از 10 سیم‌کارت، ابهامات مربوط به هویت سیم‌کارت‌هائی که قبل از دستورالعمل رگولاتوری واگذار شده را برطرف کنند.

 

وی درباره اقدامات اپراتورهای تلفن‌همراه در این مورد عنوان کرد: اپراتورهای تلفن‌همراه از طریق اطلاع‌رسانی به مشترکان، استخراج مشخصات خریداران بیش از 10 سیم‌کارت و انجام مراحل قانونی نقل و انتقال و تغییر مالکیت سیم‌کارت‌ها، و قطع ارتباط سیم‌کارت‌های بدون هویت، دستورالعمل رگولاتوری را اجرائی کرده‌اند.

 

رضوانی با اشاره به اینکه عواقب هر نوع سوء‌استفاده از سیم‌کارت به عهده فردی است که سیم‌کارت به نام وی ثبت شده، افزود: اگر فردی سیم‌کارتی به نام خود ثبت کرده و خواستار انتقال یا واگذاری آن است حتماً از طریق نمایندگی رسمی اپراتورها اقدام کرده و از تغییر نام آن مطمئن شود.

 

وی تصریح کرد: خرید و فروش سیم‌کارت در مکان‌هائی به غیر از دفاتر نمایندگی رسمی اپراتورها تخلف محسوب می‌شود و مراجع ذیربط باید از این اقدام جلوگیری کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-17 17:35

افزودن دیدگاه جدید