کدخبر :10775 پرینت
26 آبان 1392 - 05:30

هشدار نسبت به لو رفتن PIN کد تلفنهای هوشمند

متن خبر

محققان به این نتیجه رسیده اند که شماره شخصی شناسایی تلفن هوشمند که به آن PIN گفته می شود از طریق نرم افزاری که صورت کاربر را با استفاده از دوربین مشاهده می کند و به صدای نوشتن از طریق میکروفن گوش می کند قابل افشا شدن است.
 
به گزارش  سیتنا، یک تیم از دانشگاه کمبریج از یک برنامه به نام PIN Skimmer استفاده کرد و هشدار داد که دوربین و میکروفون تلفنهای هوشمند می توانند شماره PIN تلفنهای هوشمند را که به صورت عددی وارد می شود افشا کنند.
 
افشا کردن شماره شخصی شناسایی روی تلفنهای هوشمند می تواند برای تلفنهای هوشمندی که دارای اطلاعات مالی حساس هستند به صورت بالقوه بسیار پرمخاطره باشد.
 
محققان با انجام آزمایشهای خود روی گوگل نکسوس – اس و گلگسی اس 3 ، به این نتیجه رسیدند که برنامه PIN Skimmer در پنج تلاش بیش از نیمی از دفعات با موفقیت توانست عدد چهار رقمی PIN را تشخیص دهد.
 
نرخ موفقیت این برنامه با عددهای PIN هشت رقمی پس از 10 تلاش به 60 درصد رسید.
 
با توجه به افزایش دانلود اپلیکیشنهای بانکداری روی تلفنهای هوشمند، محققان هشدار داده اند که هکرها می توانند از این برنامه برای دسترسی به اطلاعات بانکداری آنلاین کاربران استفاده کنند.
 
اندرسون و لارنت سمون نویسندگان این تحقیق هشدار داده اند که میکروفون و دوربین را می توان با هداف منفی علیه کاربر تلفن هوشمند مورد استفاده قرار داد. این برنامه می تواند به صورت موثر صدای تایپ کردن اعداد را بشنود.

منبع: مهر

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.