کد مطلب: 

10774

چند درصد از مشترکان تلفن‌همراه در جهان گوشی هوشمند دارند؟

شرکت مخابراتی اریکسون بر پایه آخرین مطالعه جهانی خود اعلام کرد که تا سال 2019 میلادی تعداد مشترکان تلفن‌همراه در جهان از مرز 9.3 میلیارد نفر فراتر خواهد رفت.

 

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا، این شرکت مخابراتی بر پایه آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد که 5.6 میلیارد نفر از مشترکان تلفن‌همراه در سال 2019 میلادی که حدود 60 درصد کل این افراد را تشکیل می‌دهند، صاحب گوشی هوشمند خواهند بود.

 

این مرکز توضیح داد که در آن زمان بیش از 90 درصد مردم جهان تحت پوشش خدمات شبکه مخابراتی WCDMA/HSPA قرار خواهند داشت و حدود دوسوم مردم جهان هم از خدمات شبکه‌های 4G/LTE بهره‌مند خواهند شد.

 

طبق آمارهای موجود، در فصل سوم سال جاری میلادی 55 درصد گوشی‌های فروخته شده در جهان هوشمند بودند و گفته می‌شود که هم‌اکنون 25 تا 30 درصد مشترکان تلفن‌همراه در جهان گوشی هوشمند دارند.

 

این طور که "داگلاس گلیستراپ"( Douglas Gilstrap) مدیر مرکز استراتژی‌های اریکسون اعلام کرده است، برای آنکه یک میلیارد نفر از مردم جهان صاحب گوشی‌ هوشمند شوند 5 سال زمان سپری شد، اما برای آنکه این تعداد به دو میلیارد نفر برسد کمتر از 2 سال طول کشید. از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود که تعداد صاحبان کنونی گوشی هوشمند تا سال 2019 میلادی سه برابر شود.

 

بر اساس پیش‌بینی‌های مرکز تحقیقات شرکت مخابراتی اریکسون، بین سال‌های 2013 تا 2019 میلادی میزان ترافیک اطلاعاتی مربوط به گوشی‌های هوشمند در شبکه‌های مخابراتی با رشد 10 برابری به 10 اگزابایت می‌رسد. رشد ترافیک فایل‌های ویدیویی در این دوره زمانی 55 درصد گزارش شده است و پیش‌بینی می‌شود که 50 درصد ترافیک شبکه‌های مخابراتی در این دوره زمانی به این قبیل سرویس‌ها اختصاص یابد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-17 04:49

افزودن دیدگاه جدید