کد مطلب: 

10767

خط شناسی کامپیوتری، روش جدید حفاظت اطلاعات

خط شناسی کامپیوتری، روش جدید حفاظت اطلاعات

برنامه نویسان سایبری سیستم بی نظیر دفاع از اطلاعات را پیشنهاد کردند. این سیستم بر اساس مطالعه خط خاص کامپیوتری استوار شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا (CITNA.IR)، این برنامه‎ی هوشمند به صورت نوعی «خط شناس» کار می‎کند. این برنامه با مطالعه و آنالیز سرعت فشار بر دکمه‎های کیبرد و کار انگشتان می‎تواند به شناسایی خودی‎ها و غریبه‎ها بپردازد. سیستم جدید می‎تواند از اطلاعات با ارزش در مقابل دست درازی هکرها حفاظت کند.

 

این سیستم توسط دانشمندان دانشگاه سیستم مدیریت و رادیو الکترونیک تومسک واقع در شرق سیبری غربی طراحی شده است. همه چیز از ایده مطالعه خط های فردی کامپیوتری آغاز شد.

 

هر شخصی از روش خاص کار با کیبرد، روش خاص فشار دادن دکمه‎ها، جستجوی علایم ضروری برخورداراست، در جایی تأمل می کند و در جایی شتاب به خرج می دهد. پس از چنین پروژه «خط شناسی کامپیوتری» ، دانشمندان کرسی امنیت جامع اطلاعات سیستم کامپیوتری، برنامه‎ بی‎نظیر دفاع کامپیوتری را طراحی کردند.

 

برنامه‎ی دانشمندان تومسک به آنالیز و بررسی سرعت تایپ شخص پرداخته و معلوم می‎کند آیا او روی دکمه خاصی تأمل می‎کند یا نه. زیرا بسیاری از کاربران کامپیوتر هنگام فشار دادن تعدادی از حروف و یا اعداد روی کیبرد مکث می‎کنند. این برنامه همچنین مدت زمان فشار بر دکمه‎ها را به ثبت می‎رساند.

 

بر طبق این اطلاعات کاربری مشخص می‎شود که از حق دسترسی به «کد رمز» اطلاعات برخوردار است. خودویژگی این سیستم بی نظیر سنسوری در آن است که تغییراتی که در کاربر رخ می‎دهد و تأثیر آنها بر تایپ کاراکترهای روی کیبرد را در نظر می‎گیرد.

 

در این برنامه حتی ثبت تغییرات شدید خط، به عنوان مثال مرتبط با آسیب‎های دست در نظر گرفته شده است. برای اینکه برنامه بتواند صاحب کد را شناسایی کند ، سیستم کدهای یکباره طرح ریزی شده است.

 

برنامه‎ی دانشمندان تومسک مرحله آزمایشی را از سر گذرانده و در انتظار سفارش دهندگان است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-16 18:54

افزودن دیدگاه جدید