کد مطلب: 

10743

دستگیری 400 نفر مرتبط با پورنوگرافی آنلاین کودکان در تورنتو

دستگیری 400 نفر مرتبط با پورنوگرافی آنلاین کودکان در تورنتو

پلیس کانادا می‌گوید ۳۸۴ نفر در ارتباط با پورنو گرافی کودکان در کانادا، آمریکا و کشورهای دیگر دستگیر شده اند و نزدیک به چهارصد کودک هم از چنگال این افراد آزاد شده اند.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، پلیس کانادا که در جریان تحقیقات سه ساله خود این کارها را انجام داده، می‎گوید: مرکز این عملیات که در شهر تورنتوی کانادا مستقر بوده، یک شرکت فروش و پخش آنلاین ویدیوها بوده است.

 

شرکت "آزوو فیلم" این فیلم ها را به عنوان فیلم‌هایی از کسانی که طرفدار برهنگی هستند پخش می کرد و مدعی بود که کارش قانونی است. فیلم‌های آنها در ۹۴ کشور جهان پخش می شدند.

 

در کانادا ۱۰۸ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شدند و در ایالات متحده آمریکا ۷۶ نفر. ۱۶۴ نفر هم در کشورهای دیگر بازداشت شدند.

 

جوانا بیون دسجاردینز، بازرس این پرونده از پلیس تورنتو، گفت تعداد دقیق کسانی که با این بچه ها در تماس بودند برای آنها مهم بوده است. به گفته او در میان بازداشتی ها از دکتر و معلم هست تا کشیش و مسئولان پرورشگاه.

 

رئیس شرکت "آزوو فیلم" را پلیس در یک عملیات مخفی در ماه مه سال ۲۰۱۱ دستگیر کرده بود.

اسم این فرد کانادایی "برایان وی" است و ۴۲ سال سن دارد. او متهم است که به کسانی پول داده تا از بچه ها فیلم بگیرند. او یازده مورد اتهامی دارد. همزمان با دستگیری او، شرکت هم تعطیل شد.

 

پلیس تورنتو موفق به کشف هویت کسانی شده که از وبسایت این شرکت استفاده می کردند.

از این طریق بود که متوجه شدند بسیاری از فیلم هایی که از وبسایت این شرکت خریداری می شد به آدرس هایی در آمریکا می رفت. هفت ماه بعد دستگیری ها شروع شد.

 

کشورهای دیگری که پلیس توانست در آنها رد مرتبطین با پرونده را بگیرد این کشورها بودند: استرالیا، اسپانیا، مکزیک، آفریقای جنوبی، نروژ، یونان و جمهوری ایرلند.

 

پلیس تورنتو به خبرنگاران گفت، بخشی از تصاویری که نیروهای پلیس از این افراد جمع‌آوری کردند، در نوع خود بدترین بودند.

 

از جمله دستگیر شدگان که خانم بیون دسجاردینز، به آنها اشاره کرد یک معلم بازنشسته مدرسه بود که ۳۵۰ هزار قطعه عکس و ۹ هزار ویدیو از آزار و اذیت کودکان داشت.

 

یک مقام آمریکایی که در این عملیات همکاری کرده می گوید تمام قربانیان که شناسایی شدند، نابالغ بودند و جوانترینشان پنج ساله بوده.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-15 11:21

افزودن دیدگاه جدید