کد مطلب: 

10728

«طرح ملی باند پهن کشور» تدوین می‌شود

سازمان تنظیم مقررات، به منظور تهیه استراتژی باند پهن کشور، فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه باند پهن و تعیین سهم اپراتورها در این بازار، تدوین «طرح ملی باند پهن کشور» را در دستور کار دارد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طرحی را با نام «طرح ملی باند پهن کشور» در دستور کار دارد.

 

این خبر در یک کارگروه اعلام وظایف و عملکرد معاونت‌های مختلف رگولاتوری مطرح شده است.

 

هدف از این طرح این طور عنوان شده است: امروز در دنیا توسعه اقتصادی بر مبنای ICT بنا گذاشته شده است. زیرا اثبات شده که به ازای 10 درصد رشد باند پهن، تولید ناخالص ملی (GDP) به میزان 1.4 درصد افزایش می‌یابد و این به معنی ارزش اقتصادی بالای ICT است.

 

یکی از مدیران سابق این طرح در این خصوص گفته است: باند پهن در تمام دنیا دارای طرح ملی است. اصلی‌ترین هدف این طرح، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم (فنی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) و تعیین وظیفه بخش‌های مرتبط با پهن پهن است که در نهایت طرح جامعی تهیه شود که با اسناد بالادستی مطابقت داشته باشد و معیار انجام کار قرار بگیرد.

 

همچنین در بیان یکی از اهداف ملموس «طرح ملی باند پهن کشور»، تعیین سهم برای اپراتورهای مختلف ارائه دهنده اینترنت در کشور، عنوان شده بود؛ اینکه اپراتورهای ADSL، وایمکس، فیبر نوری، موبایل و باقی، هر یک حداکثر چه سهمی از بازار اینترنت کشور را در اختیار داشته باشند.

 

این طرح در دولت دهم، در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار برای انجام کار مطالعاتی بود و با در نظر گفتن 9 ماه زمان مطالعه، پیش بینی شده بود که سند «طرح ملی باند پهن کشور» تا پایان سال 92 تهیه شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-15 08:07

افزودن دیدگاه جدید