کد مطلب: 

10680

اجرای طرح آمارگیری از کارگاه‌های ویژه ICT به مدت یک ماه

اجرای طرح آمارگیری از کارگاه‌های ویژه ICT به مدت یک ماه

با هدف تعیین سهم بخش ICT در کشور طرح آمارگیری از کارگاه‌های ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اول آذر ماه به مدت یک ماه اجرا می‌شود.

 

به گزارش سیتنا به نقل از مرکز آمار ایران، طرح آمارگیری از کارگاه‌های ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اول آذر ماه به مدت یک ماه اجرا می‌شود. در این طرح که با همکاری مرکز آمار ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا می‌‌شود،‌ به کارگاه‌های مرتبط با بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف محاسبه حساب های ملی و اقماری این بخش مراجعه می شود.

 

همچنین شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات( ICT )از جمله تعداد کاربران رایانه و اینترنت، میزان تشکیل سرمایه و تعداد کارکنان در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بخش های مختلف اقتصادی و چند شاخص مهم دیگر برآورده می شود.

 

در این طرح علاوه بر معاونت طرح های آماری و معاونت اقتصادی و محاسبات ملی مرکز آمار ایران،‌ دفتر آمارهای فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار ایران، دفتر آمارهای صنعت ، معدن و زیر بنایی و همچنین دفتر حساب‌های اقتصادی این مرکز همکار ی می‌نمایند.

 

اجرای این طرح با توجه به اهمیت رشد سهم بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد کشور و ضرورت تهیه و تولید شاخص‌های مهم این بخش، در دستور کار مشترک مرکز آمار ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-12 12:05

افزودن دیدگاه جدید