کد مطلب: 

10651

جنجال بر سر سایت سینمایی شمقدری

با مشخص‌شدن موسسان اصلی سایت  «سینما پرس» پرونده این سایت وارد ابعاد جدیدی شد. «آنچه درباره سایت «سینما پرس» در رسانه‌ها پیگیری می‌شود، درواقع آدرس غلطی است که اهالی رسانه آن را دنبال می‌کنند.» این جمله واکنش فردی است که معتقد است سایت «سینما پرس» متعلق به اوست و نه سازمان سینمایی.

 

به گزارش سیتنا، سیداحمد دانش در گفت‌وگو با «شرق» جزییات این مساله را چنین تشریح کرد: «واقعیت این است آنچه این روزها درباره سایت «سینماپرس» گفته می‌شود آن چیزی نیست که باید به آن پرداخته شود و درواقع اهالی رسانه آدرس غلط را دنبال می‌کنند. واقعیت این است که موسسه فرهنگی- مطبوعاتی سینمای ایران به مدیرعاملی بنده و مدیر مسوولی آقای صابر امامی در سال 1386 تلاش کردیم که یک سایت سینمایی راه‌اندازی کنیم و در نهایت در سال 1388 سایت «سینما پرس» را به‌طور رسمی ثبت کردیم و هیات نظارت بر مطبوعات مجوز آن را صادر کرد. به دلیل روند حرفه‌ای این سایت آقای روح‌الله شمقدری و موسسه «مرآت هنر» پیشنهاد دادند که اخبار سازمان سینمایی را هم پوشش دهیم. جهت تحقق امر هم مبلغی به ما دادند که این روال مرسوم است و اساسا رسانه‌ها به لحاظ قانونی می‌توانند چنین کمک‌های مالی ای را دریافت کنند. همان‌طور که از حمایت‌های مالی نهادهای دیگر هم برخوردار شدیم. اما ناگهان در اوخر دولت دهم سازمان سینمایی در یک چرخشی غیرمنتظره ابراز تمایل کرد که این سایت توسط افراد دیگری اداره شود. در کمال ناباوری بعد از سه ماه با حمایت معاونت مطبوعاتی وقت، مجوز دیگری برای همین سایت «سینما پرس» صادر شد، با این بهانه که چون ما پول دادیم، پس این سایت متعلق به ماست.»

وی در برابر این پرسش که اساسا طبق قانون می‌توان دو مجوز برای یک سایت صادر کرد، گفت: «اتفاقا سوال بنده هم این است که چرا این سایت دو مجوز دارد؟ آقایان بدون اینکه مجوز ما را باطل کنند، مجوز دیگری برای سایت با عنوان «هیات اسلامی هنرمندان» گرفتند و این از عجایب روزگار است.» سیداحمد دانش در ادامه تصریح کرد: «حالا به نظر شما این سایت غصبی نیست؟ من به لحاظ حرفه‌ای و انسانی برای آقای الهی احترام قایلم ولی ایشان بر مسند جایی قرار گرفتند که متعلق به ایشان نیست. به همین دلیل شکایتی تنظیم کردیم و به مراجع قضایی ارسال کردیم تا از این طریق احقاق حق شود.»

 

اخیرا در خبر‌ها آمده است که در زمان ریاست جواد شمقدری در سازمان سینمایی، 500‌ میلیون‌تومان به سایت «سینما پرس» کمک شده است که سعید الهی، مدیر فعلی این سایت در گفت‌وگویی، مبلغ 250‌میلیون‌تومان آن را تایید کرده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-11 07:34

افزودن دیدگاه جدید