کد مطلب: 

10642

اذعان مدیرعامل مخابرات استان تهران به روند کاهشی درآمد مخابرات در تلفن ثابت

اذعان مدیرعامل مخابرات استان تهران به روند کاهشی درآمد مخابرات در تلفن ثابت

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، معتقد است: اگر قرار‌ باشد تنها تلفن ثابت را در نظر بگیریم، روند درآمدزایی آن در تمام دنیا رو به کاهش است؛ حال چه مخابرات رقیب داشته باشد چه نداشته باشد، این موضوع تغییری در این شرایط نخواهد داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، در خبری که سایت شرکت مخابرات استان تهران منتشر کرده، مهندس "علیرضا صیدی" اظهار کرده است: با توجه به این کاهش درآمد لازم است که شرکت مخابرات به فکر ارائه‌ی سرویس‌های جدید و ارزش افزوده باشد و درآمد آن افزایش پیدا کند.

 

مدیرعامل مخابرات تهران همچنین عنوان کرد: برای ارائه‌ی سرویس‌های ارزش افزوده نیز اپراتور ملزم نیز به سرمایه‌گذاری است. اصلا مگر می‌شود یک اپراتور به فکر افزایش درآمد‌های خود باشد و بحث سرمایه‌گذاری را مدنظر قرار ندهد؟

 

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری لازمه‌ی بقاء یک اپراتور است و در این موضوع جای هیچ بحثی وجود ندارد.

 

صیدی در عین حال یادآور شد: مخابرات در پنج ماه اول امسال 86 میلیارد تومان در استان تهران سرمایه‌گذاری کرده است که قطعا این رقم در نیمه‌ی دوم سال افزایش خواهد داشت.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات تهران در عین حال عنوان کرد: به هر صورت شبکه یک موجود زنده است که اگر برای آن هزینه‌ای نشود، از بین خواهد رفت. ما نیز برای شبکه تلفن ثابت سرمایه‌گذاری‌های بلند‌مدت را مدنظر قرار داده‌ایم و در سال آینده به سمت سرویس‌های IMS,NGM و غیره خواهیم رفت و قطعا برنامه‌های مختلفی برای این حوزه داریم.

 

وی ادامه داد: اگر یک اپراتور بخش خصوصی بخواهد سرپا بماند لازم است که حتما در فضای رقابتی که وجود دارد مشتری داشته باشد و کسب و کار خود را گسترش دهد. حال آیا برای رسیدن به این اهداف راهی به غیر از سرمایه‌گذاری وجود دارد؟

 

صیدی ادامه داد: من فکر می‌کنم اگر پاسخ این سوال را بدهیم بسیاری از موضوعات خود‌به‌خود حل خواهد شد و دیگر انتقادی در این زمینه مطرح نمی‌شود که اپراتورها با وجود این‌که درآمد دارند در حوزه ارتباطات سرمایه‌گذاری نمی‌کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-10 17:32

افزودن دیدگاه جدید