کد مطلب: 

1062

اگر قانون را اجرا کنید، شبکه‌ی اینترنت را فلج می‌کنیم! + تصویر

اگر قانون را اجرا کنید، شبکه‌ی اینترنت را فلج می‌کنیم! + تصویر

گروه نفوذگران “ناشناس” (Anonymous) با انتشار اطلاعیه ای، ضمن ابراز مخالفت و اعتراض به قانون جدید “حقوق مالکیت معنوی” (Copy Right) که در مجلس قانونگذاری آمریکا در حال تصویب است، ادعا کرد که در صورت اجرای این قانون، اینترنت را فلج کره و از کار خواهد انداخت.

 

به گزارش سیتنا از شبکه گستر، قانون جدید دفاع از حقوق مالیکت معنوی بر روی اینترنت یا SOPA که مخفف عبارت Stop On-line Piracy است، اختیارات زیادی را به مراجع قانونی دولت آمریکا می‌دهد تا مانع از انتشار مطالب کپی شده و تکثیر غیرمجاز فایل، موسیقی، تصویر و سایر موارد مرتبط بر روی اینترنت شود. در این کار، تمام افراد و موسساتی هم که دخیل بوده اند، شریک جرم به حساب خواهند آمد.

 

در این راستا به خاطر انتشار یک فایل موسیقی که به طور غیرمجاز تکثیر شده، علاوه بر تکثیر کننده آن فایل، شرکتی هم که خدمات میزبانی آن فایل را بر عهده دارد، شریک جرم شناخته می شود.

 

قانون SOPA به مراجع قضایی آمریکا اجازه می دهد که علیه افراد و شرکت های غیر آمریکایی در هر نقطه از جهان، اعلام جرم کند.

 

مخالفان قانون SOPA معتقدند که این قانون بر خلاف آزادی بیان است و باعث سانسور اینترنت می‌شود. همچنین این قانون بر عملکرد و درآمد شرکت های مرتبط با اینترنت تاثیر گذاشته و حتی میزان افراد شاغل در این شرکت ها را کاهش خواهد داد.

 

گروه نفوذگران “ناشناس” از هواداران و اعضای خود خواسته است که فعلاً با حمله به سایت‌های مرتبط با قانون SOPA و هواداران این قانون و گذاشتن پیام و هشدارهای خود بر روی این سایت‌ها، اعتراض خود را به گوش دست اندرکاران این قانون برسانند.

 

در پایان نیز این گروه تهدید کرده اند که اگر قانون به مرحله اجرا برسد، امکانات و توانایی لازم را دارند تا شبکه اینترنت جهانی را دچار اختلال کرده و آن را فلج کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-27 08:53

افزودن دیدگاه جدید