کد مطلب: 

10595

وزیر دادگستری آمریکا: انتظار عفو اسنودن را نداشته باشید

وزیر دادگستری آمریکا: انتظار عفو اسنودن را نداشته باشید

وزیر دادگستری آمریکا در گفت‎وگو با CNN تاکید کرد: با توجه به لطمه هایی که ادوار اسنودن، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا به امنیت ملی آمریکا زده است، نباید انتظار داشت وی عفو شود.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا (CITNA.IR)، "ادوار اسنودن" افشاگر سایبری سازمان امنیت ملی آمریکا، در نامه‎ی چندی پیش خود به صدراعظم آلمان ابراز داشته بود که با توجه به اینکه واقعیت را گفته است، هیچ گاه خود را مجرم نمی‎داند.

 

ادوارد جوزف اسنودن  متولد ۱۹۸۴ میلادی، پیمانکار فنی و افشاگر تقلب آمریکایی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است که به عنوان پیمانکار برای آژانس امنیت ملی کار می‌کرد.

 

اسنودن در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات طبقه بندی شده‌ای از برنامه‌های فوق سری ان اس ای از جمله برنامه شنود پریزم را به گاردین و واشینگتن پست لو داد. گاردین، اسنودن را در خصوص ارزش محرمانگی بسیار مشتاق توصیف می‌کند؛ که لپ تاپ وی با برچسبی حامی سازمانهای هوادار آزادی اینترنت نظیر پروژه تور مزین شده است.

 

او که در پی ابطال گذرنامه‌اش توسط دولت امریکا از ۲۳ ژوئن ۲۰۱۳ تا دوم اوت ۲۰۱۳ در فرودگاهی در مسکو به سر می‌برد؛ نخست از کشور اکوادور و سپس از روسیه تقاضای پناهندگی کرد و در نهایت دوم اوت ۲۰۱۳ (۱۱ مرداد ۱۳۹۲) بالاخره اسنودن توانست از دولت روسیه پناهندگی موقت (یکساله) دریافت کند و پا به خاک روسیه بگذارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-08 14:34

افزودن دیدگاه جدید