کد مطلب: 

10589
تخمین قیمت شرکت توئیتر؛ 31 میلیارد دلار
تخمین قیمت شرکت توئیتر؛ 31 میلیارد دلار

شرکت توئیتر بالاخره وارد بازار سهام شد و قیمت هر سهم آن در بازار سهام نیویورک به قیمتی بالاتر از آنچه پیش بینی می‌شد به فروش رسید و به این ترتیب قیمت این شرکت به بیش از ۳۱ میلیارد دلار رسید.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، سهام شرکت توئیتر در روز پنجشنبه وارد بازار سهام شد و درحالی که خود شرکت برای هر سهم ۲۶ دلار می خواست، بازار هر سهم را ۴۵.۱۰ دلار خرید. یعنی ۷۳ درصد بالاتر. بیش از سیزده میلیون سهام این شرکت در همان ساعات اولیه معامله شد.

 

توئیتر یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار در دنیاست که به مشترکان امکان می دهد در هر نوشته تنها با ۱۴۰ کاراکتر منظورشان را به مخاطب برسانند. ۲۳۰ میلیون نفر در این شبکه اجتماعی عضو هستند و علاوه بر نوشتن می توانند عکس هم به اشتراک بگذارند و به تولیدات دیگران واکنش نشان دهند.

 

از سال ۲۰۱۲ که فیس بوک سهامش را در بازار عرضه کرد این بزرگترین معامله مربوط به یک شرکت تکنولوژی بود.

 

به غیر از بازار سهام نیویورک در آمریکا بازار سهام دیگری هم هست که به "نزدک" معروف است و شرکت های تکنولوژی بیشتر در آنجا سهامشان رد و بدل می شود.

 

فیس بوک، سهامش را در "نزدک" عرضه کرد و حالا بازار سهام نیویورک خوشحال از به دست آوردن امکان معامله سهام توئیتر از چند روز پیش عکس و اعلان و تبلیغات به راه انداخته بود که روز پنجشنبه روز توئیتر است.

 

معمولا بهای سهام شرکت هایی که تازه وارد بازار می شوند در روز اول معاملات بالا و پائین بسیاری دارند.

 

سهام توئیتر ابتدا به سرعت بالا رفت و بعد تا ظهر کلی از قیمتش افتاد. این اتفاق برای سهام فیس بوک هم افتاد که اول قیمتش بالا رفت و بعد آنقدر پایین آمد که تنها همین چندی پیش بود که توانست در یک روز دوباره به همان اوج برسد.

 

توئیتر می خواهد با فروش هفتاد میلیون سهم، به بیش از یک میلیارد و هشتاد و دومیلیون دلار پول دست یابد. این شرکت در شش ماه نخست سال میلادی ۶۹ میلیون دلار از درآمدش کم شد.

حدود ۸۵ درصد از درآمد توئیتر از تبلیغات به دست می آید و بخش قابل توجهی از مشترکانش در کشورهایی هستند که امکان گرفتن تبلیغ در آنها برای توئیتر آسان نیست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-07 21:17

افزودن دیدگاه جدید