کد مطلب: 

10536

کشورهایی که بیشترین هزینه را برای تماس‎های موبایلی می‎پردازند؟

کشورهایی که بیشترین هزینه را برای تماس‎های موبایلی می‎پردازند؟

امروزه استفاده از تلفن‌ و تلفن‌همراه بخش جدایی‌ناپذیری از ارتباطات افراد در سراسر دنیا را تشکیل می‌دهد. استفاده از تلفن‌های همراه با وجود تمام مضراتی که گاه به گاه از آن‌ها کشف می‌شود، رایج و همه‌گیر است.

 

به گزارش سیتنا، تصور دنیای بدون این تکنولوژی برای گروهی از افراد سخت و غیرقابل باور است.این وسیله بخشی از زندگی مردم سراسر دنیا را تشکیل می‌دهد.

با پیشرفت تکنولوژی تلفن‌‌های همراه به وسایلی فراتر از وسبله‌ای برای برقراری تماس تلفنی تبدیل شدند. از این وسیله برای ارسال و دریافت پیامک، استفاده از اینترنت، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی امور روزمره و حتی دوربین استفاده می‌شود.

 

با وجود تمام کاربردهای این وسیله، هزینه‌ قبض‌های آن یکی از مسائل مهم برای افراد استفاده‌کننده از این تکنولوژی محسوب می‌شود. در نقاط مختلف جهان، هزینه قبض تلفن‌همراه متفاوت است.

در این‌جا به بررسی کشورهایی با بیشترین هزینه تلفن‌همراه می‌پردازیم:

 

۱.کانادا، ۵۵ دلار در ماه

کانادا دارای سه ارائه‌دهنده خدمات در این زمینه می‌باشد؛ یکی از آن‌ها خدمات Rogers Wireless با ۹.۴ میلیون مشترک، خدمات Bell Wireless با ۷.۷۱ میلیون مشترک،‌ Telus Mobility با ۷.۷ میلیون مشترک می‌باشند.
علاوه بر این موارد چند ارائه‌دهنده دیگر خدمات تلفن‌همراه در این استان در دسترس است که تنها در مناطق خاص قادر به ارائه خدمات هستند.

 

۲.ژاپن، ۵۴ دلار در ماه

ژاپن پنج ارائه دهنده خدمات تلفن‌همراه دارد؛ NTT DoCoMo با ۶۰ میلیون کاربر، KDDI با ۳۲ میلیون مشترک، Softbank Mobile با ۲۳ میلیون مشترک، Willcom با ۳.۸ میلیون مشترک EMOBILE با ۲.۶ میلیون مشترک، ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه هستند.
بازار تلفن‌همراه در ژاپن، بازاری بسیار رقابتی و اشباع‌شده با تعداد موبایل ۱۱۰ درصد از کل جمعیت می‌باشد.

 

۳.آمریکا، ۴۹ دلار در ماه

ایالات متحده نیز دارای تعدادی ارائه‌دهنده خدمات بی‌سیم مختلف می‌باشد.
ارتباطات‌همراه و خدمات اینترنت در این ایالات حدود ۳۰ ارائه‌دهنده دارد.همچنین بیش از ۵۰ اپراتور مجازی که استفاده از امکانات چهار شبکه زیر را ممکن می‌کنند در آمریکا وجود دارد.این شبکه‌ها شامل Verizon Wireless با ۱۱۸.۱۹۴ میلیون مشترک، AT&T Mobility با ۱۰۷.۸۸۴ میلیون مشترک، Sprint Corporation با ۵۳.۵۸۸ میلیون مشترک و T-Mobile US با ۴۴.۰۱۶ میلیون مشترک هستند.

 

۴.سوئیس، ۴۷ دلار در ماه

کشور سوئیس دارای سه ارائه‌دهنده بزرگ خدمات است؛‍ Swisscom Mobile، Sunrise و Orange هستند.هرکدام از این سه شرکت دارای شبکه موبایل مختص به خود هستند.بسته‌ها و خدمات مختلفی از این شرکت‌ها در دسترس است، هرچند مشترکین معمولا دوره‌های ۱۲ یا ۲۴ ماهه برای خدمات دارند، این اشتراک‌ها به صورت اتوماتیک بعد از انقضا تمدید می‌شود.

 

۵.استرالیا، ۴۵ دلار در ماه

استرالیا دارای سه ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه می‌باشد، این ارائه دهندگان با نام‌های Telstra، Optus و Vodafone هستند.علاوه بر این شرکت‌ها، چند اپراتور شبکه مجازی نیز برای انتخاب وجود دارد.شرکت‌ها معمولا تمام انواع شبکه‌ها و پشتیبانی از فرکانس‌های مختلف را ارائه می‌دهند.
با وجود وسعت این کشور و مناطق مسکونی زیاد و پراکنده در آن این شرکت‌ها توانسته‌اند به طرز خوب و شگف‌انگیزی برای پوشش و خدمات فراهم کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-05 20:00

افزودن دیدگاه جدید