کد مطلب: 

10530

وزیر ارتباطات در دیدار با هیات مدیره انجمن ICT: استفاده از پتانسیل انجمن‎های علمی نباید در حد شعار باقی بماند

وزیر ارتباطات در دیدار با هیات مدیره انجمن ICT: استفاده از پتانسیل انجمن‎های علمی نباید در حد شعار باقی بماند

در پی سیاست های جدید دولت یازدهم و تاکید دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های علمی انجمن های تخصصی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان پیشروترین وزیر دولت یازدهم در دیدار با انجمن های علمی، طی دیدار با هیات مدیره انجمن ICT ایران با دست اندرکاران این انجمن به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا (CITNA.IR)، در خبری که در مورد این دیدار در سایت آی.سی.تی پرس منتشر شده، آمده است: در این دیدار دکتر محمود واعظی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم که ما چه در کسوت دولتی و چه در کسوت دانشگاهی و فارغ از اینکه چه مسوولیتی را بر عهده داریم و در چه جایگاهی هستیم ، هدف مان یکی است و برای کشوری که در آن زندگی می کنیم یعنی ایران عزیز و ارتقاء این کشور در همه سطوح و در جهت کسب افتخارات بزرگ برای ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنیم.

دکتر واعظی در ادامه افزود: در دنیای امروز به اعتقاد بنده بخشی از این افتخارات ارتباط مستقیم با پیشرفت های علمی و فناوری دارد. در هر کشوری که این پیشرفت ها کسب می شود نتیجه هم افزایی دانشگاهیان با صنایع ، دولت با دانشگاهیان ، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی با دانشگاهیان و دیگر اولویت‎هایی از این دست بوده است و این مساله به پشتیبانی محکم دولت نیاز دارد.

محمود واعظی خاطرنشان کرد: ما (وزارت ICT) و شما (انجمن ICT ایران) یکی هستیم، آنچه که رییس جمهور محترم گفته اند و همه اجزاء دولت به آن اعتقاد داریم این است که از پتانسیل ها و ظرفیت های انجمن ها و مراکز پژوهشی ، تحقیقاتی و علمی باید استفاده مطلوب شود و این موضوع نباید در حد یک شعار باقی بماند؛ کما اینکه شعارهای بسیاری در سال های اخیر سرداده شد که بی نتیجه هم ماند.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: مطالعه گزارش عملکرد انجمن از تاسیس تاکنون و اینکه توانسته است بسیاری کنفرانس ها را برگزار و حاصل زحمات مدیریتی آن موجبات انتشار مجلات علمی پژوهشی را آنهم به زبان های فارسی و انگلیسی به عنوان کار بسیار دشوار و مهم فراهم آورد، نشان دهنده فعالیت موثر انجمن در مسیر توسعه علمی ICT در کشور است و اهمیت تعامل موثر وزارت و انجمن را بیشتر آشکار می سازد؛ لیکن ما حتما باید با انجمن همکاری کنیم.

وی تاکید کرد: باید ساز و کار مناسبی را برای این همکاری طراحی و برنامه ریزی کنیم و در این مسیر حرف های بزرگ و کلی نزنیم بلکه در حد توانایی طرفین در ظرف زمانی مشخص با توجه به فرصت هایی که استادان و محققان فعال در انجمن دارند و می توانند در کنار تدریس دانشگاهی و تحقیقات و مطالعات شان در اختیار وزارت خانه و پروژه ها بگذارند برنامه ریزی را انجام دهیم.

 

رییس انجمن ICT : برای همکاری علمی با وزارت همگی آماده ایم

در ادامه، دکتر مسعود شفیعی رییس انجمن ICT ایران در تکمیل گزارش عملکرد انجمن طی 9 سال فعالیت مداوم از سال 83 تاکنون به برگزاری کنفرانس های علمی متعدد مرتبط از سوی انجمن اشاره کرد و گفت: همچنین تولید و انتشار سه مجله علمی پژوهشی که یکی از آن ها به زبان انگلیسی است از جمله فعالیت های ما در این چند سال اخیر بوده است.

وی اعلام آمادگی کرد تا در صورت بسط همکاری های دو جانبه توان علمی بالایی از سوی انجمن در اختیار وزارت برای انجام هر چه بهتر پروژه های اجرایی قرار بگیرد و این موضوع برای برگزاری کنفرانس های علمی نیز صدق می کند.

 

qwkkvlzceo__600_450_ax-2.jpg

گفتنی است؛  این جلسه با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات ، مهندس نصرالله جهانگرد معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و هیات مدیره انجمن مشتمل بر دکتر مسعود شفیعی رییس انجمن ICT ، دکتر کمره ای رییس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دکتر رمضانعلی صادق زاده رییس کمیته مخابرات مجلس هفتم ، دکتر رمضان پور نرگسی معاون پارلمانی وزارت ارتباطات در دولت هشتم ، دکتر صفوی عضو هیات علمی دانشگاه شیراز ، دکتر پورمظفری استاد دانشگاه امیرکبیر ، دکتر محمدی رییس قطب ICT و معاون پژوهشی دانشکده برق دانشگاه امیر کبیر و مهندس محمد فواد رحمان سرشت مدیرمسئول شبکه خبری ICTPRESS و مشاور رسانه ای انجمن برگزار شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-05 14:10

افزودن دیدگاه جدید