کد مطلب: 

10452

خلف وعده‌ای که اعتبار ایرانسل را خدشه‌دار می‌کند

خلف وعده‌ای که اعتبار ایرانسل را خدشه‌دار می‌کند

در یک مسابقه پیامکی اپراتور دوم، وعده داده شده با ارسال یک پیامک و شرکت در مسابقه، روز بعد یک شارژ ۱۰۰۰ تومانی هدیه داده می‌شود. سه روز گذشته و خبری از شارژ نیست. فارس علت این خلف وعده را پیگیری کرده است.

به گزارش سیتنا به نقل از فارس، پیامک‌های مسابقه‌های پیامکی که از طرف اپراتورها ارسال می‌شود، امروز دیگر برای همه مشترکان موبایل آشنا است و کسی نیست که تاکنون پیامک دعوت به یک مسابقه به دستش نرسیده باشد.
معمولا این مسابقه‌ها توسط شرکت‌های خصوصی همکار اپراتورهای تلفن‌همراه برگزار می‌شود و اپراتور به طور مستقیم نقشی در برگزاری آنها ندارند.
این مسابقات رفته رفته متقاضیان بیشتری جذب کرده‌اند و رونق گرفته‌اند؛ اما گاهی نیز این مسابقات دچار مشکلاتی می‌شوند.
از جمله اینکه در یکی از پیامک‌های مسابقه که اپراتور دوم تلفن همراه برای برخی مشترکان خود ارسال کرده، نکته مبهمی وجود دارد.
در این پیامک آمده است: «شارژ هدیه. فقط امروز. بدون قرعه کشی. همه برنده هستید. برای دریافت شارژ 1000 تومانی: اکنون عدد 1 را به شماره 84888 پیامک کنید و وارد مسابقه «سرزمین من» شوید.
پس از اینکه مشترک به این پیامک پاسخ می‌دهد، بلافاصله پیامک بعدی برای مشترک ارسال می‌شود.
متن پیامک بعدی به این شرح است: «سلام دوست عزیز. به مسابقه «سرزمین من» خوش آمدی. شما تا الان برنده یک شارژ 1000 تومانی هستی. امشب هم در قرعه کشی یک سکه تمام  بهار آزادی شرکت داده می‌شوی. اگر  برنده شدی که خوش به حالت، اگر هم برنده سکه نشدی فردا کد شارژ برات ارسال می‌شه. برای دریافت سوال اول SARZ را به 8282 بفرستید. قیمت: 120 تومان».
اما اکنون سه روز از فردای وعده داده شده می‌گذرد و خبری از کد شارژ نیست.
اکنون روشن نیست که پیامکی که مشترک ارسال می‌کند با هزینه معمولی 89 ریال فارسی تا 22 تومان لاتین (بدون در نظر گرفتن طرح‌های تخفیفی اپراتور) محاسبه شده یا به قیمت 120 تومان پیامک مسابقه.
اما با احتساب نازلترین قیمت (هر پیامک 89 ریال)، آنچه از ظاهر امر بر می‌آید این است که تعدادی از مشترکان با هدف دریافت هدیه، به ارسال پیامک تشویق شده‌اند و سودی را نصیب  اپراتور کرده‌اند.
اگرچه مسئولیت مستقیم برگزاری این مسابقات بر عهده شرکت‌های خصوصی همکار اپراتور است نه اپراتور، اما مشترکان این قبیل اقدامات را از چشم اپراتور می‌بینند و نسبت به اپراتور بدبین می‌شوند. مهم‌تر از مشکل بی‌اعتمادی، پیگیری حق مشترکانی که به ارسال پیامک تشویق شده‌اند محفوظ است.
فارس این موضوع را از اپراتور مربوطه که فراهم کننده بستر مسابقه است به نیابت از شرکت برگزار کننده مسابقه پیگیری کرده است.
شرکت تامین کننده محتوا (بیپ) در پاسخ به به علت اینکه چرا علیرغم وعده داده شده، هدیه برای مشترکان ارسال نشده، توضیح داد: «نحوه اهدای جایزه در مسابقه «سرزمین من» در روزهای اخیر به اینصورت بوده که شرکت کنندگان پس از ثبت نام و شرکت در مسابقه، در قرعه کشی یک سکه بهار آزادی شرکت داده می‌شوند که نتیجه آن در روز بعد، از طریق قرعه کشی مشخص می‌شود و از طریق پیامک به اطلاع همه ثبت نام کنندگان می‌رسد. همچنین به همه کسانی که در قرعه کشی سکه برنده نشده‌اند یک شارژ 1000 تومانی ایرانسل اهدا می‌شود. اعضای مسابقه و برندگان کارت شارژ، به طور خودکار پیامکی حاوی کد جایزه دریافت می‌کنند که با ارسال آن کد به شماره 8282 طبق دستورالعمل می‌توانند رمز شارژ خود را دریافت کنند.
نرم افزار این مسابقه از سوی شرکت برگزار کننده (در این مورد بیپ) به گونه‌ای طراحی شده که اگر به هر دلیلی کد جایزه به دست برندگان نرسد، ارسال این پیامک در روزهای آینده نیز تکرار خواهد شد، تا زمانی که همه برندگان شارژهای خود را دریافت کنند.
شرکت ارائه دهنده این مسابقه به شرکت کننده اطمینان می‌دهد که حق آنها برای دریافت شارژ محفوظ بوده و کد جایزه از شماره 8282 برای اعضاء ارسال خواهد شد.»
فارس این موضوع را تا زمان عملی شدن وعده از سوی برگزار کننده مسابقه پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-03 10:58

دیدگاه‌ها

تصویر mohsen
آقا شما چرا بدون آگاهی از نحوه گرفتن شارژ داری اعتبار اپراتور رو خدشه دار میکنی؟من تو این مسابقه شرکت کردم و شارژ رو هم گرفتم اول باید عدد1رو به84888ارسال کنی بعدش پیام میاد که به مسابقه خوش اومدیشما تا الان برنده شارژ1000تومانی شدیو در قرعه کشی سکه هم شرکت داده میشی بعدش فرداش یه پیام میاد کد شارژ رو با ارسالSM157659450که البته عددش برای هر کسی فرق میکنه به 8282ارسال کن گوشی تون هم باید شارژ داشته باشه بعدش از8282پیام میاد تبریک کد شاژ زیر از طرف بیپ به شم اهدا میگردد من برای خودم و برای دوستم استفاده کردیم و شارژ رو هم بهمون داد حالا یا شما اثلا به مسابقه دعوت نشده بودی یا که فرمت پیام یا شارژ کافی نداشتی تا سیستم بهت جواب بده در ضمن دوست عزیز شما مثه اینکه ایرانسلی نیستی و فقط خواستی اعتبار اپراتور ایرانسل رو خدشه دار کنی هزینه پیامک فارسی ایرانسل100ریال وانگلیسی160ریاله از مدیران سایت خواهش میکنم قبل از درج همجنین موضوعاتی اول پیگیری بکنند از صحت موضوع بعد نسبت به درج موضوعات ان هم در سایت های مهم اقدام کنند با تشکر محسن ناصری فردوس یکی از مشترکین اپراتور برتر
ارسال شده توسط mohsen در 11 دى 48 - 04:03
تصویر زهرا
اول سلام و بعد باید بگم دوست عزیزی ک این مطلبو نوشتی من بخاطر همون شار÷ جایزه تو مسابقشون شرکت کردم. فقط م همون ی پیامکو فرستادم.شار÷ هدیه رم برام فرستادن منتها نه فرداش 3-2روز بعدش.پس مال همه رو نپیچوندن.شما شانس ندارین اینه قضییه.end
ارسال شده توسط زهرا در 11 دى 48 - 04:03
تصویر لیدیا
حالاجواب سوال من.من امروزشارژ میکنم فرداش خبری ازاعتبارنیس.نه به کسی پیام دادم نه چیزیچرا؟
ارسال شده توسط لیدیا در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید