کد مطلب: 

10417

وزیر ارتباطات احمدی‌نژاد: دروغ است گفته شود مخابرات در اختیار سپاه است

وزیر ارتباطات احمدی‌نژاد: دروغ است گفته شود مخابرات در اختیار سپاه است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت نهم گفت: وقتی می‌گویید به سپاه واگذار شده، یعنی مدیریت آن را سپاه انجام می‌دهد. نه، این دروغ است. یک کنسرسیوم تشکیل شده از چند تا شرکت و هر کسی یک پولی آورده است. تعاونی سپاه هم که یک شرکت خصوصی است و متعلق به سپاه نیست، یک سهمی دارد.
 
به گزارش سیتنا، دکتر محمد سلیمانی، هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت نهم بود. سلیمانی از نمایندگان فعلی مجلس نهم و نماینده مردم تهران است. وی در گفت و گو با چهل و دومین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات از رویدادهای زمان وزارت ارتباطات در دولت نهم و موضوع واگذاری و یا عدم واگذاری مخابرات به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن گفته است. بخش هایی از این مصاحبه را می خوانید.

مخابرات زمان شما واگذار شد؟
کارهایش زمان ما شده بود، اما به عمر وزارت من نرسید و بعد از من انجام شد.

 الان مخابرات در اختیار چه کسانی است؟
دست کنسرسیوم است. اینکه می‌گویند دست سپاه است، به سپاه ظلم شده است. متأسفانه روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها سیاسی هستند. اصلاح‌طلبان گفتند اینها را دادند به سپاه و آن را دامن زدند.

 پس اینکه مخابرات دست سپاه است را تکذیب می‌کنید؟
تکذیب نمی‌کنم. صفر و یک که نیست. وقتی می‌گویید به سپاه واگذار شده، یعنی مدیریت آن را سپاه انجام می‌دهد. نه، این دروغ است. یک کنسرسیوم تشکیل شده از چند تا شرکت و هر کسی یک پولی آورده است. تعاونی سپاه هم که یک شرکت خصوصی است و متعلق به سپاه نیست، یک سهمی دارد. شما هیأت مدیره را نگاه کنید. رئیس هیأت مدیره مخابرات کیست؟ آقای سیدهاشمی وابسته به چه ارگانی است؛ ستاد اجرایی فرمان امام. اگر مالکیت یا مدیریت مخابرات از آن سپاه بود، باید یک سردار سپاه مسؤول آن بود.

 شما با واگذاری ارتباطات به بخش خصوصی موافقید؟
بله، قانون است.

 با واگذاری به کنسرسیوم؟
شما مسأله را باید درست ببینید. من این کتاب را می‌خواهم بفروشم و دوست دارم با بالاترین قیمت بفروشم. آدمی می‌آید که سوادی هم ندارد و با بالاترین قیمت آن را می‌خرد و من می‌فروشم. این منطقی است. روند واگذاری قانونی بوده و بهترین واگذاری بوده است. بی‌حاشیه‌ترین واگذاری‌ها بوده است. اگر در این کنسرسیوم یک شرکت خارجی داشتیم، بهتر بود. خیلی هم تلاش کردم. با اندونزی‌ها، چینی‌ها و ترکیه‌ای‌ها مذاکره کردم، اما نشد.

 چرا؟
مخابرات مشکلات خاص خودش را دارد. مثلاً 40هزار کارمند دارد و نمی‌شود آنها را بیرون کرد. خارجی‌ها هم قیمت پایین دادند..

 به نحوه برکناری آقای تقی‌پور اعتراضی نکردید؟
درباره ادغام مخالفت کردم اما در جریان صحبت درباره مخالفت ادغام به اقدام ناپسندیده عزل آقای تقی‌پور نیز اعتراض کردم. البته این نحوه برکناری در تمامی دولت‌هاست.

 شاید در دولت قبل بیشتر بود.
نه. دولت آقای روحانی، گوی سبقت را از دولت احمدی‌نژاد ربوده. چند نفر از مدیران عزل شده‌اند. رئیس دانشگاه علامه چگونه عزل شد. اگر این طور جلو بروند از احمدی‌نژاد جلو می‌زنند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-02 09:02

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
در ایران تکذیب = تایید ...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید