کد مطلب: 

10387

افزایش تدابیر امنیتی چین در برابر «پست‎های شنود» امریکا

افزایش تدابیر امنیتی چین در برابر «پست‎های شنود» امریکا

در حالی که گزارش‌های منتشره از فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی امریکا در شهرهای مهم چین حکایت دارد، پکن قصد دارد تدابیر امنیتی را گسترش دهد.

به گزارش سیتنا (citna.ir) به نقل از پرس تی وی، روزنامه چاینا دیلی به نقل از مجله اشپیگل آلمان گزارش داد، چین قربانی فعالیت های جاسوسی گسترده امریکا شده است.

 

این مجله آلمانی می‌افزاید، آژانس اطلاعات امریکا شبکه ای جهانی متشکل از ۸۰ سرویس جمع آوری اطلاعات ویژه شامل «پست های شنود» را در چندین شهر چین از جمله شهرهای پکن، شانگهای و چنگدو اداره می‌کرده است.

 

در همین راستا، هوا چانینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز گفت: امنیت سایبری «موضوعی حاکمیتی» است.

 

هوا چانینگ گفت: «ما درباره ادامه افشای فعالیت های جاسوسی امریکا نگران هستیم و ما به دقت این تحولات را دنبال می‌کنیم.»

 

همچنین لی هایدونگ که یک محقق مطالعات امریکا در دانشگاه امور خارجی چین می باشد، گفت پست های شنود در شهرهای مهم چین نقض حریم شخصی شهروندان چینی و همچنین امنیت سیاسی و اقتصادی این کشور به شمار می‌آید.

 

نگرانی ها درباره فعالیت های جاسوسی امریکا پس از آن شدت یافت که ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی امریکا دو برنامه سری دولت این کشور درباره جاسوسی های گسترده در سطح جهان را افشا کرد؛ براساس این اسناد، آژانس امنیت ملی و اف بی آی امریکا ارتباطات تلفنی و اینترنتی میلیون ها امریکایی و اروپایی را با همکاری با شرکت هایی نظیر فیس بوک، یاهو، گوگل، اپل و مایکروسافت استراق سمع می‌کنند.

 

رسوایی آژانس امنیت ملی امریکا زمانی ابعاد گسترده تری یافت که اسنودن اطلاعاتی درباره فعالیت های جاسوسی از کشورهای دوست امریکا افشا کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-31 16:00

افزودن دیدگاه جدید