کد مطلب: 

1038

سامانه‌ی شهرالکترونیک یزد راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت پیشگامان محتوا گستر از آغاز فعالیت سامانه شهر الکترونیک یزد به صورت آزمایشی خبر داد.

 

به گزارش سیتنا از روابط عمومی گروه پیشگامان، علی اشرف زاده از شروع فعالیت سامانه شهرالکترونیک یزد با نام یزدتودی -YazdToday –  از اول دی ماه خبر داد.

 

وی گفت: یکی از مهمترین ماموریت های شرکت پیشگامان محتوا گستر افزایش محتوا بر بستر اینترنت است و این مهم به ساز و کار  وبرنامه ریزی نیاز دارد.

 

وی ادامه داد: یکی از اولین برنامه های در دست اقدام راه اندازی سامانه اینترنتی شهر الکترونیک یزد بود که مجموعه ای از خدمات الکترونیک ارگان ها و دستگاهی های دولتی و عمومی را به کاربر ارائه کند. این سامانه هم اکنون در آدرس www.yazdtoday.com قرار گرفته و خدمات الکترونیکی اکثر ارگان های کشوری و استانی را گردآوری کرده و برای راحتی کاربر در دسته بندی های مختلف ارائه می کند.

 

اشرف زاده خاطرنشان کرد: این خدمات در سه بخش خدمات الکترونیک ملی، استانی و بانکداری الکترونیک ارائه می‌شود که قابل دریافت است.

 

وی با بیان برخی مشکلات در ارائه خدمات الکترونیک در ایران گفت: در نظر داشتیم تمامی این خدمات از درگاه سامانه اینترنتی شهرالکترونیک یزد انجام گیرد ولی به دلایل مختلف از جمله عدم امکان فنی توسط سازمان های ارائه دهنده این مهم میسر نشد و صرفا این سامانه کاربر را به صفحه خدمت مورد نظر هدایت می کند.

 

مدیرعامل شرکت پیشگامان محتوا گستر خاطرنشان کرد: هم اکنون بالغ بر 300 خدمت الکترونیکی ارائه شده  و به صورت مرتب این خدمات به روز و افزوده می شود.

 

وی در عین حال تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات استان در بخش سایبری عدم وجود منابع اطلاعاتی بود که در فاز نخست بانک اطلاعات اخبار استان راه‌اندازی گردید که روزانه اخبار ارگان‌های دولتی و رسانه‌های رسمی کشور را در هشت سرویس اصلی و فرعی بازنشر می‌کند و که با همکاری موسسه فرهنگی هنری رسانه پرداز یزد در حال اجراست و امیدواریم به عنوان یکی از منابع خبری استان  تبدیل شود.

 

اشرف زاده تاکید کرد: بانک های اطلاعاتی دیگری نیز در دست تدوین است که به حمایت بخش دولتی فعال خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-24 07:49

افزودن دیدگاه جدید