کد مطلب: 

10229

شنود مکالمات 35 تن از سران دنیا توسط آمریکا

شنود مکالمات 35 تن از سران دنیا توسط آمریکا

یک روزنامه انگلیسی فاش کرد که آمریکا مکالمات 35 تن از سران دنیا را شنود کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، "گاردین" تأکید کرد که اسناد فاش شده توسط "ادوارد اسنودن" از مشاوران سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بیانگر آن است که یکی از مسوولان کاخ سفید شماره تلفن 35 تن از سران دنیا را به آژانس امنیت ملی آمریکا (ان اسی ای) داده بود تا مکالمات آنان را شنود کند.

انتشار این اطلاعات جدید، یک روز پس از تأکید دولت آلمان برای تحقیقات در خصوص شنود مکالمات تلفن همراه "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان از سوی آمریکا منتشر می شود.

با شدت گرفتن بحران بین این دو کشور، کاخ سفید دیروز اعلام کرد که مکالمات تلفنی مرکل را شنود نکرده است. "جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد که آمریکا تماس‎های صدر اعظم آلمان را شنود نکرده و نمی کند.

به گزارش شبکه العالم، اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که از ژوئیه گذشته به روسیه پناهنده شده است. در پی اقدام اسنودن در افشای اطلاعات محرمانه و سری، واشنگتن بارها از مسکو خواسته است که اسنودن را برای محاکمه به آمریکا تحویل دهد.

بر اساس سند مورخ 27 اکتبر 2007 ، مسئولان آژانس از اقدام یکی از مسئولان ارشد در تحویل 200 شماره تلفن از جمله تلفن 35 تن از سران دنیا قدردانی کرده اند. در این سند به نام یا پست این مسئول ارشد اشاره ای نشده است. با این حال این مسئولان خاطرنشان کرده‌اند که شنود این تلفن‌ها اطلاعات قابل توجهی را فراهم نکرده است.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-25 14:07

افزودن دیدگاه جدید