کد مطلب: 

10190

چراغ سبز آمریکائی‎ها به MTN برای لغو مسدودیت حساب 450 میلیون دلاری

چراغ سبز آمریکائی‎ها به MTN برای لغو مسدودیت حساب 450 میلیون دلاری

مدیران کمپانی ام تی ان آفریقای جنوبی با توجه به پالس هائی که از سوی دولت آمریکا دریافت کرده اند امیدوارند که مبلغ 450 میلیون دلار آنها که برای مشارکت در پروژه تلفن همراه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا مسدود شده است به زودی آزاد شود.

به گزارش سیتنا به نقل از بولتن نیوز، به دنبال روی کار آمدن دولت حسن روحانی، و بهبود روند مذاکرات ایران و کشورهای غربی و گفت وگوهایی که بین روسای جمهور، وزرای خارجه و کارشناسان و مدیران ایران و آمریکا صورت گرفته، برخی محدودیت های مالی در حال برطرف شدن است و آمریکا برخی حساب ها و دارایی های مسدود شده شرکت هایی که با ایران مشارکت دارند را آزاد خواهد کرد و حتی پیش بینی می شود که دارایی های مسدود شده خود ایران در آمریکا و درآمد فروش نفت و... در ماه های آینده آزاد شود.

 

برخی کارشناسان نیز گفته اند که آمریکا، فرصت ها و تخفیف های بیشتری را برای شرکت های بین المللی همکار با ایران اعلام خواهد کرد که باعث کاهش رکود معاملات، و بازشدن فضای کسب وکار بهتر برای شرکت های ایرانی و شرکت های بین المللی خواهد شد.

 

به گزارش « یزینس ریپورت» آقای نیک کرشاو سخنگوی اپراتور کمپانی ام تی ان روز گذشته گفته است که حساب های کمپانی ام تی ان در اواخر سال گذشته به دلیل تحریم های واشنگتن علیه ایران مسدود شده بود.

او می گوید: مهمترین اولویت ما این است که خود را با قوانین تحریمی تطبیق بدهیم تا همه چیز در جای خود قرار گیرد و این ارزش زیادی در همکاری ها و تجارت ما دارد که در آینده، تمامی موارد به درستی اجراء‌ شود و همه چیز در سر جای خود باشد.

 

کمپانی ام تی ان آفریقای جنوبی 49 درصد از سهام کمپانی ایران سل را در اختیار دارد.

 

آقای «کرشاو»‌می گوید که از این مبلغ 450 میلیون دلار که آنها به دلیل تحریم های آمریکایی نمی توانند خارج کنند مبلغی در حدود 120 میلیون دلار متعلق به سهامداران است و بقیه مبلغ به صورت قرض از کمپانی های دیگر آفریقای جنوبی تامین شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-23 12:08

افزودن دیدگاه جدید