کد مطلب: 

10174

رشد ۱۷۰ درصدی رجوع به رسانه‌ها از طریق فیس‌بوک

رشد ۱۷۰ درصدی رجوع به رسانه‌ها از طریق فیس‌بوک

فیس‌بوک اعلام کرد در یک سال گذشته حجم ترافیک انتقال یافته از فیس‌بوک به وب‌سایت‌های رسانه‌های دنیا ۱۷۰ درصد رشد داشته است. این کمپانی در پی تسهیل و افزایش اثربخشی فعالیت رسانه‌ها در فیس‌بوک است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، کمپانی فیس‌بوک از افزایش ۱۷۰ درصدی ارجاع ترافیک از فیس‌بوک به وب‌سایت رسانه‌هایی که لینک‌هایشان در فیس‌بوک قرار می‌گیرد خبر داد. فیس‌بوک اعلام کرد از سپتامبر ۲۰۱۲ تا سپتامبر ۲۰۱۳ میزان ورود به وب‌سایت‌های رسانه‌های مختلف از طریق فیس‌بوک ۱۷۰ درصد رشد داشته است.

 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی فیس‌بوک در یک سال گذشته رجوع به وب‌سایت تایم از طریق فیس‌بوک٬ ۲۰۸ درصد و "بازفید" (BuzzFeed) تا ۸۵۵ درصد افزایش داشته است.

 

یک تحقیق تازه از سوی"SimpleReach"که تحلیل‌گر محتوای وب‌سایت‌های اجتماعی‌ است نیز تاییدکننده میزان اثرگذاری فیس‌بوک است. بر اساس این تحقیق ایجاد ترافیک از سوی فیس‌بوک به وب‌سایت‌های رسانه‌ها بیش از هر شبکه اجتماعی دیگر نظیر توییتر یا گوگل‌+ است.

 

رسانه‌ها خود در پی راه‌های نوین کشاندن مخاطب به سایت‌های خود هستند و به امکانات مختلف آن‌لاین می‌اندیشند و فیس‌بوک در حال اثبات موفقیت خود به آن‌هاست.

 

فیس‌بوک همچنان بی‌رقیب به پیش می‌تازد. بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان حالا بیش از یک میلیارد و دویست میلیون عضو دارد؛ یعنی چیزی حدود جمعیت هند. اگر فیس‌بوک یک کشور مستقل بود، سومین کشور پرجمعیت جهان می‌شد.

 

توصیه فیس‌بوک به رسانه‌ها

فیس‌بوک روز گذشته همچنین در وبلاگ خود نوشت که در طرحی آزمایشی که برای هفت روز با ۲۹ رسانه‌ی دنیا به انجام رسانده در پی آن برآمده تا دریابد که تاثیر به روزرسانی بیش‌تر صفحات رسانه‌ها در فیس‌بوک میزان رجوع کاربران از فیس‌بوک به وب‌سایت‌های آن‌ها راچگونه تغییر خواهد داد؟

 

در یک هفته طرح آزمایشی٬ رسانه‌های همکاری‌کننده در طرح فیس‌بوک٬ میزان فعالیت خود در فیس‌بوک را از طریق انتشار لینک‌های مقالات خود به طور میانگین تا ۵۷ درصد افزایش دادند. تاثیر این اقدام میزان تعداد کلیک‌های سایت‌شان را به طور میانگین تا ۸۹ درصد افزایش داد. تعداد لایک‌های هر لینک نیز به طور میانگین تا ۱۰ درصد افزایش داشت و تعداد طرفداران صفحه هر رسانه‌ در فیس‌بوک نیز به طور میانگین تا ۴۹ درصد از افزایش برخودار شد.

 

فیس‌بوک در وبلاگش پیشنهاداتی نیز در زمینه چگونگی استفاده از این ابرشبکه اجتماعی به منظور افزایش میزان مخاطب ارائه داده است. فیس‌بوک خطاب به رسانه‌های خبری می‌نویسد: «بیش‌تر پست بگذارید.» اما فیس‌بوک مشخص نمی‌کند دقیقا چه تعداد پست مد نظرش است. چرا که شاید زیاد پست کردن و پر کردن فیس‌بوک کاربران با لینک‌های یک سایت خبری، تاثیری معکوش نیز داشته باشد.

 

به نظر می‌رسد که وب‌سایت‌های خبری خود باید با آزمایش‌های دوره‌ای درباره میزان تناوب به روزرسانی صفحه‌شان در فیس‌بوک به نتیجه برسند و تعدادی را انتخاب کنند که بیش‌ترین میزان اثربخشی را داشته باشد.

 

فیس‌بوک از این فعالیت‌ همکارانه با رسانه‌ها در پی سود کمپانی خود است٬ میزان بیش‌تر وابستگی افراد و سازمان‌ها به فیس‌بوک به معنای تعداد بیش‌تر تبلیغات و درآمد بیش‌تر فیس بوک از این طریق است.

 

کمک به انتشار سهل‌تر مطالب

یکی دیگر از خدماتی که فیس‌بوک در پست وبلاگی خود اعلام کرد که ارائه آن را به رسانه‌ها آغاز کرده است بخش Stories To Shareدر صفحه "ادمین" وب‌سایت‌های خبری در فیس‌بوک است.

 

فیس‌بوک از این طریق به طور مدام به تحلیل محتوای صفحه فیس‌بوک رسانه و انطباق آن با مطالب منتشر شده در وب‌سایت رسانه می‌پردازد و بر اساس آن به ادمین صفحه پست، لینک‌های گذاشته نشده در فیس‌بوک را پیشنهاد می‌دهد تا انتشار یابند.

 

این موضوع به ادمین کمک می‌کند که مجبور به جستجوی صفحات سایت رسانه خود برای یافتن لینک‌های تازه نباشد و از پیشنهادهای فیس‌بوک استفاده کرده و مطالب جدید را بر صفحه رسانه در فیس‌بوک پست کند.

 

این ابتکار جدید فیس‌بوک از روز گذشته با خدمات‌دهی به ۱۵ هزار رسانه‌ی خبری آغاز شده است. نسخه بتای آن در چند هفته‌ی گذشته با مشارکت چند رسانه‌ی خبری که اسامی آن‌ها اعلام نشده آزمایش شده بوده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-22 20:50

افزودن دیدگاه جدید