کد مطلب: 

10091

کلاهبرداری میلیاردی با ارسال پیامک ''ازدواج موقت''

کلاهبرداری میلیاردی با ارسال پیامک ''ازدواج موقت''

یک مرد با ارسال پیامک های صیغه ۹۰ هزار تومانی، توانست از صدها مرد در استان های مختلف ایران کلاهبرداری کرده به گونه ای که گفته می شود کلاهبرداری او ''میلیاردی''‌ است.

 

به گزارش سیتنا، نشریه ''خبر جنوب'' نوشت: ماجرا از آن جا آغاز شد که یک فرد نا شناس با ارسال پیامک هایی به شماره های ''۰۹۱۲ - .۰۹۱۴.۰۹۱۵ و ۰۹۱۷'' متنی با این مضمون برای مردان ارسال می کرد: ''من حاضرم صیغه شما بشوم. فقط با ۹۰ هزار تومان، در صورت تمایل عدد هفت را به همین شماره sms کنید''.

 

بنا بر این گزارش، ظاهراً مردان طرفدار پر و پا قرص ازدواج موقت پس از دریافت این پیامک هر چه با شماره ارسال شده تماس می گرفتند بی نتیجه بود، تا این که چند روز پس از ارسال sms و اعلام موافقت خود، زنی با آن ها تماس می گرفت و عنوان می کرد در صورتی که ۵۰ هزار تومان به حسابش واریز شود، حاضر است صیغه شود.

 

این زن چنین عنوان می کرد که ۴۰ هزار تومان باقی مانده را هم بعد از ملاقات دریافت خواهد کرد.

 

این مردان هم پس از این که این زن با آن ها سر گفت و گوی تلفنی را باز می کرد، ۵۰ هزار تومان را به حسابش واریز می کردند، اما دیگر هیچ خبری از او نمی شد و مردان فریب خورده مستأصل و درمانده نمی دانستند که این کلاهبرداری را چگونه در مراجع قضائی مطرح کنند.

 

این پرونده زمانی در دستگاه قضائی گشوده شد که گویا تعدادی از این مردان در شهرستان آباده دل به دریا زده و تصمیم به شکایت از این فرد کلاهبردار گرفتند. با طرح شکایت مالباختگان و ردیابی تلفن فرد کلاهبردار مشخص شد که او از شمال کشور نقشه این کلاهبرداری را طراحی و در فارس، آذربایجان غربی،‌ تهران، استان مرکزی، همدان، قم، یزد و کرمان اجرا کرده است.

 

در ادامه رسیدگی به این پرونده طی یک عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی سپاه آباده و اراک دو عامل اصلی انتشار این پیامک ها دستگیر شدند، تحقیقات مشخص کرد که این کلاهبرداران با افتتاح یک حساب بانکی در اراک اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از مردان مایل به عقد موقت می کردند.

 

اما مورد جالب این پرونده آن بود که فرد کلاهبردار یک مرد بوده و با ضبط صدای یک زن این نقشه را طراحی کرده است. از متهم اصلی این پرونده ۴۰۰ سیم کارت به همراه یک دفترچه ۴۰۰ برگی که در آن شماره تلفن های مختلفی برای ارسال پیامک یادداشت شده بود، کشف شد.

 

ادامه تحقیقات حاکی از آن بود که این کلاهبردار از طریق شبکه پیام رسان پیامک های خود را ارسال می کرده است.

 

آن گونه که بازپرس پرونده می گوید با توجه به این که سیم کارت این متهم برای کشف زوایای مختلف این پرونده همچنان روشن است، در طول چهار ساعت به طور متوسط ۸۰۰ پیامک از استان های مختلف کشور برای او ارسال می شود که محتوای این پیام ها این است: ''چرا پاسخ نمی دهی؟''، ''پول به حسابت واریز شد''، ''من راضی هستم''.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-19 18:51

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
عجب راهی پیدا کرده برای گول زدن مردای ایرانی !!!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید