کد مطلب: 

10017

ایران کد و شبنم از امروز حذف شدند

ساسان خدایی با بیان اینکه از امروز (22 مهرماه) الزام دریافت ایران کد و شبنم برای ثبت سفارش واردات کالا حذف شده است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدام را به منظور تسهیل واردات کالا و ترخیص آن از گمرک انجام داده است.

 

به گزارش سیتنا، معاون دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران افزود: وزارت صنعت بسته ای را به منظور تسهیل تجارت تدارک دیده که یکی از بندهای آن حذف الزام دریافت ایران کد و شبنم از ثبت سفارش کالا بوده است.

 

وی با بیان اینکه هدف از این اقدام تسهیل ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک بوده است، خاطر نشان کرد: در نظرسنجی های صورت گرفته از فعالان اقتصادی مجموعه ای از مشکلات پیش روی واردات و صادرات استخراج شده است که الزام دریافت ایران کد و شبنم بیشترین مشکل واردکنندگان کالا بوده است که امیدواریم با این اقدامات دولت علاوه بر کاهش زمان ثبت سفارش و ترخیص کالا، هزینه ها نیز کاهش یابد.

 

خدایی اظهار داشت: ممکن است در روزهای اولیه اجرای این طرح سامانه با مشکلاتی مواجه باشد که به لحاظ فنی است و به طور قطع در روزهای آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

 

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت دیشب در برنامه زنده تلویزیونی پایش از برنامه جمع آوری شبنم و ایران کد خبر داده و گفته است: طرح شبنم در مقابل قاچاق ضعیف بوده است. عملا به قاچاق رسمیت داده ایم. طرح شبنم عملا در همه کشورهای مغازه ها است.

 

وی افزوده است: ایران کد برای گمرک ایران مشکلات زیادی ایجاد کرده است. باعث ایجاد بروکراسی در گمرکات شده است. تصمیم گرفتیم و در حال جمع کردن ایران کد هستیم. برای هر ایران کد باید یک برگه سبز صادر کنیم که این باعث بروکراسی شدیدی شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-14 18:03

دیدگاه‌ها

تصویر محمد حسین گودرزی
دولت پنجاه درصدی میاد. برای 25 سال گاز رو 60 درصد قیمت میده به عمان؛ که فقط برای انتقالش حداقل 40% سود کنه! خوب ما که تا پاکستان خط کشیده بودیم تو چابهار خودمون می فروختیم! فاصله دریایی هم کوتاه تر بود باز دولت پنجاه درصدی میاد، تنها طرح پیشرفته ره گیری کالاهای اصلی که احترام به مشتری هست را حذف میکنه.... همون ماهای اول هم این کار رو میکنه.
ارسال شده توسط محمد حسین گودرزی در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید