کد مطلب: 

1000

با پیشنهاد شرکت مخابرات ایران، پروژه‌ی اپراتور چهارم به تاخیر افتاد

با پیشنهاد شرکت مخابرات ایران، پروژه‌ی اپراتور چهارم به تاخیر افتاد

رئیس هیات مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه مخابرات در توسعه‌ی فیبرنوری به شدت فعال است، اعلام کرد: شاید از این طریق دیگر نیازی به اپراتور چهارم نباشد.

 

به گزارش سیتنا، "سید مصطفی سید هاشمی" در گفت‌و‌گو موبنا گفت: در این خصوص با بررسی‌های صورت گرفته پیشنهاد خود را به ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کردیم و بر همین اساس پروژه‌ی اپراتور چهارم به تاخیر افتاده است.

 

وی افزود: با پیشنهاد ارسالی خود دراین زمینه اعلام کرده‌ایم که از طریق فیبرنوری می‌توانیم خواسته‌های افراد را در زمینه‌ی اینترنت پاسخ دهیم.

 

اپراتور چهارم در واقع همان مجری پروژه‌ی FTTX است که فیبرنوری را تا منازل، ساختمان‌ها یا ادارات می‌برد و خدمات و سرویس‌های زیادی بر رروی این شبکه پیاده و ارائه خواهد شد.

اپراتور چهارم به منظور فعالیت در لایه دسترسی دیتا، قرار است ارتباطات دیتا را بر بستر فیبرنوری تا در منازل افراد اجرا کند که حداکثر پهنای باند اپراتور چهارم که برخی آن را اپراتور فناوری اطلاعات نیز می‌نامند، متناسب با کاربرد متفاوت خواهد بود.

به عبارت دیگر این اپراتور شبکه‌ای است که خدمات دیتا را ارائه می‌کند و پهنای باند مورد نیاز آن بستگی به کاربردها و سرویس‌های ارائه شده از طریق این شبکه دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-19 08:05

افزودن دیدگاه جدید